Vychází zpravodaj DEMAS 2/2019


V druhém čísle zpravodaje DEMAS  se můžete dočíst o novinkách a aktivitách členských organizací DEMAS:

Prezentace na NGO marketu a diskuse Občanská společnost v novém Evropském parlamentu.

Amnesty International: Nenávist zraňuje: Výstava snímků italské fotodokumentaristky Cinzie D’Ambrosiové o násilí na uprchlících a migrantech v Evropě.

Člověk v tísni: SOS sbírka na pomoc nejvíce postiženým lidem ve Venezuele; Vietnam a práva žen – debata s Martou Lopatkovou, Mai Nguyenovou a Kateřinou Pavelovou o právech žen ve Vietnamu.

EUROPEUM: V4, Francie a zahraniční politika EU: Čas jednat; Café Evropa: Evropská bezpečnost a obrana – jsme připraveni čelit novým výzvám?; kulatý stůl Národního konventu o Evropské unii: Priority České republiky pro summit v Sibiu; debata Tvoří Evropa a mladí lidé dobrý pár?; konference Evropská unie jako lídr v oblasti umělé inteligence; projekt EU±: debaty Kdo bude rozhodovat v EU po odchodu Velké Británie z EU? a uspořádání Evropského parlamentu po květnových volbách; Café Evropa: 15 let Česka v EU – co nám členství v EU přineslo a jak bude vypadat dalších 15 let?; Prague European Summit a cena Vision for Europe pro Mikuláše Dzurindu.

Transitions: visit of Kathryn Thier #SolutionsJournalism, University of Oregon School of Journalism and Communication and Nikita Poliakov #NejsiSám (You are not alone, www.nejsisam.cz); TOL hosting study visit from the Hong Kong Baptist University. 

Transparency International: Jak je důležité míti finance od státu vázané na strany v parlamentu: návštěva TI a debaty v Kosovu; Barmské dny – jaro 2019: mise TI ČR v Myanmaru.