Veřejné debaty AMO

Evropa po německých spolkových volbách
Veřejná debata se koná v pondělí 2. října (18:00-19:30) v Ústí nad Labem v kavárně Fokus Kafe (Prokopa Diviše 5, Ústí nad Labem).
Na debatě vystoupí Vojtěch Belling (Česká národní banka), Lukáš Novotný(UJEP) a Steffen Neumann (Sächsische Zeitung); moderuje Zuzana Lizcová(AMO). Více informací najdete na webu události nebo Facebooku. Registrovat se můžete zde.
Ve spolupráci s Heinrich-Böll-Stiftung, kanceláři v Praze (v rámci programu Evropské unie „Evropa pro občany“) a za podpory Česko-německého fondu budoucnosti. 

Obrana Česka v rozkolísaném mezinárodním řádu: Co s tím můžeme dělat?
Veřejná předvolební debata o české obranné politice s parlamentními politickými stranami se koná v úterý 3. října (17:00 – 19:00) v Brně v Otevřené zahradě (Údolní 567/33, Brno).
Účast potvrdili Pavel Blažek (ODS), Jiří Čáslavka (TOP 09), Bohuslav Chalupa (ANO), Jiří Mihola (KDU-ČSL) a Antonín Seďa (ČSSD); akci moderuje Michael Rozsypal (ČRo Plus). Více informací najdete na webu události nebo Facebooku. Registrovat se můžete zde.
Za podpory Odboru veřejné diplomacie NATO. 

Co pro nás znamenají výsledky německých spolkových voleb? 
Veřejná debata se koná ve středu 4. října (17:00-18:30) v Plzni v kavárně Kulturka (Sedláčkova 19, Plzeň).
Na debatě vystoupí Milan Horáček (spoluzakladatel a bývalý europoslanec za německou Stranu zelených (Bündnis 90/Die Grünen)), Zuzana Lizcová (AMO) a Robert Schuster (Lidové noviny); moderuje Helena Šulcová (Český rozhlas). Více informací najdete na webu události nebo Facebooku. Registrovat se můžete zde.
Ve spolupráci s Heinrich-Böll-Stiftung, kanceláři v Praze (v rámci programu Evropské unie „Evropa pro občany“) a za podpory Česko-německého fondu budoucnosti. 

Jak dál s českou strategií vůči Rusku?
Veřejná debata, kterou AMO organizuje v rámci 9. Mezinárodního sympozia Česká zahraniční politika, se koná 4. října od 11:45 v Černínském paláci v Praze (Loretánské náměstí 5, Praha 1).
Na debatě vystoupí Vít Dostál (AMO), Jakub Dürr (Ministerstvo zahraničních věcí ČR), Barbora Chrzová (Prague Security Studies Institute), Rostislav Valvoda(Prague Civil Society Centre); moderuje Vlaďka Votavová, (AMO). Více informací najdete na webu nebo na Facebooku události. Registrovat se můžete zde.
Za podpory Nadace Open Society Fund Praha.

China in the Media: Mapping Chinese Influence in Central Europe
Veřejná debata, kterou AMO organizuje v rámci 9. Mezinárodního sympozia Česká zahraniční politika, se koná 4. října od 11:45 v Černínském paláci v Praze (Loretánské náměstí 5, Praha 1).
Na debatě vystoupí Jan Bejkovský (New Silk Road Institute Prague; VŠE), Ivana Karásková (AMO), Olga Lomová (FF UK), Tamás Matura (Central and Eastern European Center for Asian Studies, HU), Richard Turcsányi (Strategic Policy Institute, SK); moderuje Linda Flanderová (ÚMV). Více informací najdete na webu nebo Facebooku události. Registrovat se můžete zde.

Dezinformace, populismus vs. factchecking
Veřejná debata, kterou AMO organizuje v rámci konference Forum 2000, se koná dne 9. října od 14:30 v Knihovně Václava Havla v Praze (Ostrovní 13, Praha 1).
Na debatě vystoupí Emine Džepar, náměstkyně ukrajinského ministra pro informace a Maria Ždanova, StopFake; moderuje Alžběta Chmelařová (AMO). Více informací najdete na Facebooku a webu festivalu.
Za podpory Programu transformační spolupráce MZV ČR.

Jak by měla vypadat lidská tvář české zahraniční politiky?
Veřejná debata, kterou organizuje DEMAS v rámci konference Forum 2000, se koná dne 10. října od 15:30 do 17:00 v Evropském domě (Jungmannova 24, Praha 1).
Na debatě vystoupí Ivana Dobešová (poslankyně ANO), Ivan Gabal (poslanec KDU-ČSL), Karel Schwarzenberg (bývalý ministr zahraničních věcí ČR z TOP 09), Jan Zahradil (europoslanec ODS), ČSSD: v jednání; moderuje Vít Dostál (AMO). Více informací najdete na Facebooku. Registrovat se můžete zde.
Za podpory Programu transformační spolupráce MZV ČR.

Evropa mezi německými a rakouskými volbami 
Veřejná debata se koná ve středu 11. října (18:00 – 19:30) v Českých Budějovicíchv kavárně Kavkárna (Hradební 20, České Budějovice). Na debatě vystoupí Zuzana Lizcová (AMO); akci moderuje Luboš Palata (Mladá fronta Dnes). Další mluvčí jsou v jednání. Více informací najdete na webu události nebo Facebooku. Registrovat se můžete zde.
Ve spolupráci s Heinrich-Böll-Stiftung, kanceláři v Praze (v rámci programu Evropské unie „Evropa pro občany“).