Nový komiks a oslavy Dne Evropy

Máme pro Vás další díl AMO novinek. Tentokrát dokonce se speciální přílohou – novým komiksem z dílny našich analytiků*ček. Také Vás pozveme na festival a nabídneme komentář od #AMOKlima. Děkujeme, že nás podporujete a čtete!

Komiks: Jak (ne)hacknout volby

Supervolební rok je v plném proudu. Již v červnu nás čekají volby do Evropského parlamentu a my bychom se měli mít na pozoru před snahami některých cizích mocností volební procesy narušit.

Po studiích pro Úřad pro evropské politické strany a sérii workshopů pro kandidáty a kandidátky do voleb přicházíme ve spolupráci s britským velvyslanectvím přicházíme s komiksovou brožurou, která nástroje vměšování do voleb představí klíčovým aktérům i široké veřejnosti. 

Za podporu projektu děkujeme britskému velvyslanectví a J.E. Mattu Fieldovi!

Prohlédnout publikaci zde 

Zažijte s námi Evropu – už 1. května! 

V Evropské unii je Česká republika již 20 let a tohle významné výročí si zaslouží oslavu.

Ani letos proto nebudeme chybět na festivalu United Islands of Prague, kde budeme mít ve středu 1. května interaktivní stánek v rámci akce Zažijte Evropu. Najdete nás na Náměstí Václava Havla od 11:00 do 18:00. Tak se za námi zastavte!

Událost zde

Ženy (nejen) ve #V4

V uplynulých měsících jsme se intenzivně věnovaly našim projektům na podporu žen ve veřejném prostoru, které zastřešujeme hashtagem #ŽenyJsou. Usilovně pracujeme na nových funkcích a možnostech naší Databáze expertek a těšíme se, že Vám její finální podobu brzy představíme.

Také tento rok pořádáme úspěšné networky žen v české zahraniční politice. Naposledy se jeho členky setkaly s českou diplomatkou Editou Hrdou a další setkání nás čeká na konci dubna s Monikou Sie Dhian Ho. 

A i nadále se také věnujeme spojování odbornic na evropskou politiku ve státech #V4 – naše kolegyně z výzkumného centra se minulý týden zúčastnily networku #IVF ve Varšavě za podpory International Visegrad Fund.