Novinky z Jednoho světa na školách

Výsledky Studentskách voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky 2021

Studentské volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR se konaly 20. a 21. září 2021.  Volit mohli studenti přihlášených středních škol starší 15 let. Podívejte se na volební výsledky zde či zde.

Známe vítěze Ceny Gratias Tibi 2021

Prostor pod pražským metronomem ožil večer 15. září hlasem moderátorky Ester Janečkové, hudbou běloruského akordeonisty Aliaksandra Yasinskiho a hlavně energií mladých a aktivních lidí. Právě ti totiž přebírali z rukou významných osobností Cenu Gratias Tibi, kterou jsme udělili již po osmé. I přes koronavirovou pandemii, která na mnoha místech způsobila lockdown, byli mladí lidé stále aktivní a odborná porota měla možnost vybírat z 69 nominovaných projektů. Za osm let existence Ceny Gratias Tibi bylo nominováno více než 950 projektů mladých lidí, které zajímá okolní svět.

inspiRACE: inspirujte se projekty mladých lidí

V rámci projektu Kdo jiný? chystáme večer plný inspirace a zajímavých příběhů mladých lidí pro vás a vaše studenty, ale i všechny přátele a příznivce JSNS. Akce proběhne v pátek 15. října od 17:00 v Prostoru39 v souladu s aktuálními epidemiologickými opatřeními. REGISTRUJTE SE ZDE.

Během večera se představí desítka (nejen) studentských projektů a iniciativ, které spojuje nadšení měnit své okolí k lepšímu a téma ochrany životního prostředí a udržitelnosti.

Měsíc filmu na školách: listopad 2021

Měsíc filmu na školách se koná od roku 2005 každý listopad na stovkách základních a středních škol po celé České republice. Zapojené školy pořádají projekce filmů s tématem československých dějin a zvou hosty (pamětníky, filmaře, protagonisty filmů, historiky) na pofilmové debaty. Za 16 let existence projektu uspořádaly školy 9345 projekcí, kterých se zúčastnilo více než 405 000 žáků.

Informace o možnostech zapojení a přihlášku najdete zde