Novinky z Člověka v tísni

Ve čtvrtek, 28.března pořádáme v Centru současného umění – Dox celodenní konferenci zabývající se aktivním bojem proti lžím a nenávisti na internetu. Konference nabídne přednášky a workshopy představující české a zahraniční projekty, které účinně bojují s šířením dezinformací a pomáhají v kultivaci debaty na internetu.
 
Program nabídne prostor k setkání aktivních lidí se zájmem o téma s mediálními experty, datovými žurnalisty, zástupci platforem reklamy a businessu. Podporou občanských iniciativ se tak snažíme o zmírnění negativních trendů v on-line prostoru.
 
Rétoricky a politiky akcelerovaná nenávist je jeden z kroků k cestě k nesvobodě a my jako humanitární organizace máme bohaté zkušenosti s tím, kam až může nenávist, která začíná na Facebooku, dospět. 
Registrujte se na konferenci, pokud vás téma zajímá a chtěli byste s tím společně s námi “něco dělat” 
 
Více informací a možnost registrace na www.cyberdialogue.cz

Jeden svět 2019

Až do této neděle 17.března pokračuje již 21. ročník festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět. Projekce filmů z celého světa tak můžete tento týden navštívit v kinech v Praze.

Chci vědět více

Svědectví z Ukrajiny

“To jsme my, To je Ukrajina” – 5 vesnic, 5 lidí, 5 mobilů, to je jedinečné svědectví z života ve válce na Ukrajině. Od 20.března sledujte na našem YouTubu videa, jaká jinde neuvidíte

Chci vědět více

Doložkomat

V Česku je nařízeno zhruba 4,7 milionu exekucí. Některé z nich jsou vedeny na základě smluv, které obsahují neplatné rozhodčí doložky. Aplikace Doložkomat, kterou jsme vyvinuli, sama rozpozná nezákonné exekuce a připraví návrh na jejich zastavení. 

Chci vědět více

HLEDÁME KOLEGY

Vedoucí Data Entry Týmu (Fundraising)

Ředitel/ka – Centrum pro lidská práva a demokracii

a další…

JEDEN SVĚT 2019 V REGIONECH Po skončení festivalu v Praze se Jeden svět přesouvá do dalších 35 českých, moravských i slezských měst.