Novinky z Člověk v tísni

Dobrý den/ahoj,
 
často se setkáváme s dotazy, proč nepomáháme doma v Česku.
Pomáháme! Naše Programy sociální integrace pracují přímo v 50 městech – vzdělávají děti, pomáhají dospělým v sociální oblasti a řeší dluhy. Pořádáme festival Jeden svět, který ve 33 městech navšívilo letos téměř 120 000 diváků, náš vzdělávací program Jeden svět na školách pomáhá více než 3500 školám s výukou aktuálních témat současného světa a novodobé historie. Varianty nabízí pedagogům informační servis a metodickou podporu v oblasti interkulturního a globálního rozvojového vzdělávání. Spolupracujeme jak s novináři na zkvalitnění zpravodajství o migraci, tak s migranty samotnými. Vydáváme časopis Rozvojovka. Pomáhali jsme lidem při šesti velkých povodních, které Česko zasáhly. 
 
Zkrátka toho děláme mnoho 🙂 a Vy to teď víte. V tomto newsletteru Vám představíme několik aktualit z naší práce doma.
 
Rádi bychom vás také pozvali na dvě zajímavé akce:
Dnes budeme od 19:30 v Langhansu  debatovat o hranicích současné energetiky. Jsme vůbec schopni dosáhnout stoprocentní výroby energie z obnovitelných zdrojů? A jak moc ‘zelená’ je vlastně jaderná energie? Přednáší Milan Smrž, předseda národní sekce a viceprezident evropské asociace EUROSOLAR.
 
A hned další týden v úterý 16.května tamtéž zahájíme v 18:00 vernisáží výstavu analogových fotografií Stanislava Špouly z let 1978 – 1981 Zmizelý Banát, kterou si v žádném případě nesmíte nechat ujít, pokud Vás také tento malebný, ale drsný kraj uchvátil jako nás! V rámci vernisáže se uskuteční také promítání dokumentárního filmu Jany Ševčíkové “Piemule” natáčeného v krajanských vesních na počátku osmdesátých let. Po promítání proběhne beseda s autorkou snímku a fotografem Stanislavem Špoulou.
 

Co je nového?

Hlasujte pro LEADra! DNES!
Soutež Hledá se LEADR je ve finále! Hlasujte pro jednu z finalistek: Sabina chce zachránit Mamutí můstek v Harrachově a Andrea se chystá pořádat politické debaty pro studenty. Hlasujte do dnešní půlnoci!  HLASUJTE ZDE!
 
Pusťte si film!
První čtyři dokumentární filmy z festivalu Jeden svět 2017 jsou již k vidění zdarma online na novém webu portálu Promítej i ty!
 
Volná pracovní místa
Hledáme dobrovolníky i zaměstnance: mediální koordinátory, pracovníky do nízkoprahových klubů pro děti, sociální pracovníky a projektové manažery.