Novinky z AMO

Zveme Vás na diskuzi, která se bude konat den po polských volbách v pondělí 26. října od 17:30 a bude se věnovat analýze jejich výsledků. Na akci vystoupí společně s Vítem Dostálem Patrik Eichler (Masarykova demokratická akademie) a Michal Kubát (FSV UK). Debatu, která se bude konat v kanceláři AMO, bude moderovat Petr Zenkner (Demokratický střed). Svou účast, prosím, potvrďte zde. Akce proběhne s podporou YAPP Advisory Sp. z o.o.

AMO také pořádá veřejnou debatu o civilně-vojenské spolupráci v rámci Provinčního rekonstrukčního týmu (PRT) v Lógaru, a to ve čtvrtek 22. října od 18:00 v Pevnosti poznání v Olomouci za podpory Ministerstva obrany ČR. Diskuzi Ester Lauferové a pplk. v z. Pavly Polákové, které se obě na fungování PRT v Lógaru aktivně podílely, bude moderovat Tomáš Kaválek. Registrujte se, prosím, zde.

Nobelovu cenu míru získal na konci minulého týdne tuniský Kvartet pro národní dialog. Přečtěte si v AMO blogu Terezy Jermanové na iHNed.cz, za co si cenu zasloužil. Poslechněte si také Jermanovou v pořadu Horizont ČT24, kde mluví i o tom, jaké má Tunisko vyhlídky do příštích měsíců.

V Bělorusku proběhly prezidentské volby, které podle předpokladů vyhrál již popáté Aleksandr Lukašenko. Zjistěte v článku Pavla Daňka pro Respekt, proč je Lukašenkova pozice neotřesitelná.

Moskva zahájila avizovanou podporu syrských vojsk. Přečtěte si v článku Tomáše Kaválka pro Týdeník Dotyk, čeho chce Rusko svojí stále silnější přítomností v Sýrii dosáhnout. Poslechněte si také Kaválka v rozhovoru pro Studio 6 ČT24, proč se Kreml rozhodl k přímé podpoře Asada právě nyní.

Tomáš Rezek analyzuje legislativu týkající se kybernetické bezpečnosti pro čtvrtletník European Cybersecurity Journal. Čtěte, jestli je česká legislativní ochrana dostačující.

Angela Merkelová a François Hollande promluvili na půdě Evropského parlamentu o uprchlické krizi i budoucnosti EU. Přečtěte si v komentáři Jakuba Eberleho pro EurActiv.cz, jak toto duo obstálo ve srovnání s jejich předchůdci Kohlem a Mitterandem, kteří vystoupili na stejném místě před 26 lety.


Facebook AMO
Twitter AMO
You Tube AMO