Novinky z AMO

Americký prezident Trump přijal svého francouzského kolegu Emmanuela Marcona ve Washingtonu s otevřenou náručí. Zdá se, že Macron přišel na to, jak s americkým prezidentem navázat funkční vztahy. Jaká témata státnici řešili komentuje pro Český rozhlas Plus Petr Boháček. Ten napsal komentář i pro G.cz a míní, že „i přes láskyplné namlouvání mezi americkým a francouzským prezidentem musí Donald Trump a Emmanuel Macron řešit zásadní rozkol mezi Evropou a USA.

Kryštof Kruliš se pro EurActiv.cz vyádřil k otázce Průmyslu 4.0 a vlivu digitalizace na hospodářství. Tato témata jsou také předmětem projektu AMO Digital New Deal a research paperu Digital New Deal: Researching V4’s Strategies for Society 4.0Na Facebooku se můžete podívat na fotografie z uzavřeného kulatého stolu na téma Society 4.0 v zemích Visegrádské skupiny. 

První workshop již devátého ročníku programu CGYPP proběhl o víkendu v Praze. Na fotografie se můžete podívat na Facebooku projektu. Program prvního workshopu a jeho účastníky najdete na našem webu.

Odvolací tribunál OSN řeší odvolání Karadžiće i žalobců proti verdiktu Mezinárodního trestního tribunálu pro bývalou Jugoslávii. Ten někdejšího politického vůdce bosenských Srbů před dvěma lety odsoudil ke 40 letům vězení. Soudní proces komentoval pro Český rozhlas Plus Tomáš Jungwirth.

Německá SPD si poprvé do svého vedení zvolila ženu. Jaký úkol stojí před Andreou Nahlesovou a jak se jí podaří sjednotit SPD? Rozkoly jsou totiž jak v zahraniční politice, tak v sociálních tématech. Výzvy pro Horizont ČT24 komentuje Zuzana Lizcová.

Arménií otřásají největší protivládní demonstrace za posledních 10 let. Tereza Soušková mapuje vývoj okolo protestů proti zvolení bývalého prezidenta premiérem země a přesunu exekutivních pravomocí na post premiéra namísto prezidenta.