Již zítra s pražskou kanceláří Heinrich-Böll-Stiftung pořádáme u příležitosti 25. výročí rozdělení Československa debatu o české a slovenské zahraniční politice posledních let. Pražská prezentace, během které bude také představena publikace Maximum možného? 25 let české a slovenské zahraniční politiky, se koná ve čtvrtek 8. března od 19:00. Více informací najdete na webu a na Facebooku. Na akci se prosím registrujte zde.
Publikaci jsme také v pondělí 5. 3. představili spolu s vybranými autory v Brně. Záznam debaty je ke shlédnutí na našem Facebooku, kde najdete fotogalerii z akce. V Deníku Referendum také vyšla kapitola Anny Pospěch Durnové “Příběh revoluční generace: v některých ambicích jsme neobstáli a ani nemohli“.
Pokračují vyjednávání o brexitu. Ukazuje se, že velkým problémem je otázka Severního Irska. Kryštof Kruliš nejnovější vývoj komentoval před pátečním setkáním Theresy Mayové a Donalda Tuska pro Český rozhlas Plus a Českou televizi.
Naše nová analytička pro východní Evropu Tereza Soušková v novém článku pro Forum24 komentuje každoroční – tentokráte i předvolební – projev Vladimíra Putina. Tyto projevy slouží tradičně ke zhodnocení dosavadního stavu země a také předesílají, jakým směrem se bude ubírat vnější i vnitřní politika. Během letošního projevu ovšem prezident Putin představil i zcela novou generaci jaderných zbraní.
Čeká bombardovanou Ghútu stejný osud jako Aleppo? I to je jedna z otázek, na kterou v rozhovoru pro iROZHLAS odpovídal Tomáš Kaválek. V něm se věnuje zejména vývoji bojů v Sýrii a rozložení sil na bojišti. Mimo jiné říká, že „dnes si už jen málokdo myslí, že vládní režim – a spolu s ním Bašár Asad – nepřežije.“