Novinky z AMO

AMO u příležitosti každoročního setkání českých velvyslanců v Praze již počtvrté vydává analýzu českého diplomatického sboru. Vít Borčany a Vít Dostál shrnují pro Respekt její proměny v době funkčního období Miloše Zemana, Lubomíra Zaorálka a Bohuslava Sobotky. Analýzu také Borčany komentuje pro Český rozhlas Plus v duelu s Rudolfem Jindrákem. Anglickou verzi dat najdete na našem webu.

Náš největší vzdělávací projekt Pražský studentský summit, kterého se ročně zúčastní přes 300 studentů, nabírá nové účastníky z řad středoškoláků a vysokoškoláků. Ti se mohou do Modelu OSN přihlásit do soboty 30. září, v případě Modelů NATO a EU do neděle 15. října. Odpovědi na nejčastěji kladené otázky najdete zde.

V médiích opět rezonuje vztah ČR k EU. „Ve srovnání s volbami, které proběhly v minulosti, se téma EU do programů výrazně promítlo,“ říká Vít Dostál pro Info.cz. Podle Vlaďky Votavové je v Česku ovšem  absence silného lídra, který by členství ČR v EU podporoval. Domnívá se také, že v českém diskurzu chybí silnější zastupení středového postoje v rámci názoru na EU.

Volby v Německu vytrvale sleduje Zuzana Lizcová. Téměř každý druhý Němec zatím není rozhodnutý, komu dá svůj hlas. Lizcová nerozhodnost přisuzuje uvolnění vazeb mezi voliči a jejich stranami. To vidí jako trend nejen posledních let, ale i desetiletí. AMO s podporou Heinrich-Böll-Stiftung, kanceláři v Praze se k tématu německých i rakouských rozhodla uspořádat sérii veřejných debat. Více informací o jednotlivých akcích budeme postupně přidávat na náš web facebook.

AMO se připojila na InstagramSledujte náš účet, kde budeme sdílet například fotografie z našich nadcházejících akcí, ale i momenty ze zákulisí AMO.

Přidejte se k nám! Do našeho týmu stále hledáme na plný úvazek kolegu či kolegyni, který bude chtít v AMO rozvíjet své odborné téma, ale není mu cizí ani projektové řízení a organizace akcí. Co požadujeme a nabízíme, najdete v našem inzerátu. Deadline pro zájemce je už tento pátek (8. září).