Novinky z AMO

V Evropském domě se uskutečnila debata na téma transatlantických vztahů. Diskuze se účastnili Ivan Gabal (PSP ČR), Jakub Landovský (Ministerstvo obrany) a Michal Kořan (Aspen Insitute Central Europe). Video z akce jsme vysílali živě a záznam je dostupný na našem Facebooku. Vlaďka Votavová, která akci moderovala, o tématu i uspořádané diskuzi hovořila na Českém rozhlase Plus.

Co přinese členství Černé Hory v NATO této malé balkánské zemi a co Alianci? Jak důležitý je fakt, že přibližně polovina obyvatel je proti vstupu a ten se nelíbí ani Rusku? V kontextu dřívějších chladných vztahů se jedná o krok kupředu, říká e vysílání Českého rozhlasu Plus Tomáš Jungwirth.

Spojené státy odstoupí od Pařížské dohody o klimatu, kterou v roce 2015 přijalo 195 zemí světa. Prezident Donald Trump tvrdí, že by plnění dohody bylo pro Američany neúnosně drahé. Washington ale prý začne vyjednávat o smlouvě nové, pro USA spravedlivější. Ve Studiu 6 ČT24 byl Petr Boháček.

Již zítra se ve Spojeném království konají parlamentní volby. Premiérka Theresa Mayová po posledním teroristickém útoku v Londýně řekla, že Spojené království bude tvrdší v postupu proti teroristům. Jak moc se poslední útoky dotkly běžného života lidí? A mohou tyto útoky zlomit premiérce a bývalé ministryni vnitra Therese Mayové vaz nebo naopak posílit její konzervativní stranu ve volbách? V Seznam Zprávách byl Kryštof Kruliš.

AMO hledá do svého týmu stážistu či stážistku, který bude spolupracovat především na realizaci mezinárodního výzkumného projektu Trendy visegrádských evropských politik. Zájemci mohou posílat své strukturované CV řediteli Výzkumného centra AMO Vítu Dostálovi na e-mail vit.dostal@amo.cz do 12. června 2017. Více informací na webu.