Novinky z AMO

Kryštof Kruliš analyzoval v policy paperu vydaném s Friedrich Naumann Foundation for Freedom dopady ruských sankcí na země Visegrádské skupiny. Přečtěte si, proč by měly vlády V4 omezit intervence na vnitřním trhu a vyhnout se patriotickým promo kampaním. V AMO blogu se také dozvíte, kudy se přes embargo Moskvy dostávají unijní potraviny na ruský trh.

Čína zažívá největší devalvaci měny za posledních 20 let. Peking chce intervencí pomoci klesajícímu exportu, o zdražující se čínské zboží totiž v poslední době klesá v zahraničí zájem. Poslechněte si rozhovor s Alicí Rezkovou v Horizontu ČT24, kde odpovídá, zda bude Čína dále tahounem globální ekonomiky.

Vít Dostál komentoval pro Aktuálne.sk inauguraci nového polského prezidenta. Čtěte, jestli lze předpokládat zhoršení vztahů Varšavy s Bruselem a Berlínem.

Kryštof Kruliš pro Českou televizi analyzoval hlasování ministrů financí zemí eurozóny o třetím řeckém záchranném balíčku. Poslechněte si, co čeká Athény v příštích týdnech.

Vít Dostál komentoval pro Aktuálne.sk přípravy na slovenské předsednictví Evropské unie, které začne v 2. pololetí 2016. Přečtěte si, proč podle něj v této roli Česko před šesti lety neuspělo.

Kryštof Kruliš analyzoval pro EurActiv.cz plány Evropské komise na vytvoření jednotného digitálního trhu. Čtěte, jak může tento návrh ovlivnit ceny doručování balíků v EU.

Facebook AMO
Twitter AMO
You Tube AMO