Novinky z AMO

Inside of China’s Current Hassle with the ‘Rogue’ Mayor of Prague

Read the latest publication of the AMO project Chinese influence in V4: Understanding the impact on political elites.

Čína chce mít z Hongkongu svou výkladní skříň, byznys a politika jsou si blíž a blíž

Mohutné demonstrace a politická nestabilita v Hongkongu vede podnikatele k úvahám o tom, že město opustí. V ohrožení je podle některých médií i samotný status Hongkongu jako finančního centra. Jaký ekonomický význam pro Čínu Hongkong má? A proč poslední údaje naznačují výrazné zpomalení čínského hospodářství? O tom pro Český rozhlas Plus hovořila Alice Rezková.

Kosovský parlament hlasoval o svém rozpuštění a je tak o krok blíže k předčasným volbám

Nejen o současné politické situaci v Kosovu, ale i o samotné rezignaci premiéra Ramushe Haradinaje, předvolaného před zvláštní tribunál v Haagu kvůli podezření z účasti na válečných zločinech během války v Kosovu, hovořil pro Český rozhlas Plus Tomáš Jungwith.

Johnsonovo evropské turné

Britský premiér Boris Johnson objíždí Evropu. Zejména setkání s francouzským prezidentem Macronem a neměckou kancléřkou Merkelovou bylo klíčové v otázkách vyjednávání o Brexitu. Setkání okomentoval pro ČT24 Kryštof Kruliš.

Ve středu 14. srpna proběhla veřejná přednáška s Ali Fathollah-Nejadem na téma íránsko-amerických vztahů

Rádi bychom poděkovali všem, kdo se akce zúčastnili a sdílíme s Vámi několik fotografií. Budeme se těšit zase příště!

Německo už ví, kdy skončí s uhlím

V Česku se klíčová debata teprve rozebíháVěčné téma těžebních limitů šlape státním představitelům na paty. V Německu již připravují detailní plány odklonění se od uhlí za pomoci nové energetické transformace. Česko se k této otázce staví spíše pasivně, naopak aktivněji těžební limity prolomuje. Podrobnější informace se dozvíte z komentáře Tomáše Jungwirtha pro Euractiv.cz.

Co přinese summit zemí G7?

O víkendu započal summit sedmi největší ekonomik světa G7. Jaké mezinárodní vazby a dohody může přinést? Pro páteční Studio 6 hovořil Petr Boháček.