Newsletter: Budoucnost jaderné energie

Vítejte u prvního dubnového newsletteru.

Ve čtvrtek 23. března se uskutečnila debata Café Evropa na téma: „Evropská památka obětem šoa a boj proti antisemitisu“. Pozvání na debatu přijali: Eva Horelová, zástupkyně vedoucí, Zastoupení Evropské komise v ČR, Hana Kubátová, odborná asistentka, Fakulta sociálních věd, Univerzita Karlova, Michael Pelíšek, tajemník, Federace židovských obcí, Robert Řehák, zvláštní zmocněnec pro holocaust, mezináboženský dialog a svobodu vyznání, Ministerstvo zahraničních věcí ČR a Michal Šmíd, správce portálu, Paměť národa. Debatou provázela Eva Horelová. Celý záznam z debaty můžete zhlédnout zde.

Srdečně Vás zveme na prezentaci výsledků veřejného mínění a diskuzi s názvem „Migrace a klima v Česku po roce války“. Prezentace proběhne ve čtvrtek 13. dubna ve 14:00 v Pražském kreativní centru, Staroměstské náměstí 4/1, Praha. Budou představeny výsledky prvního průzkumu veřejného mínění v ČR, realizovaného v rámci projektu RevivEU, na témata migrace, klimatické změny a postoje k EU. Na výzkumu se podílí agentura STEM, jejíž zástupci okomentují nejzajímavější výsledky této části projektu, včetně některých poznatků ze stejného průzkumu provedeného v dalších zemích V4. Budeme rádi, pokud se zúčastníte prezentace výsledků a následné diskuse. Více informací o akci se dočtete zde.

Policy Paper | SUMP IT UP: Prague Moving towards Sustainable Urban Mobility

Katarína Svitková, naše výzkumná spolupracovnice, napsala policy paper na téma udržitelné mobility ve městě Praha. Podle Kataríny města hrají významnou roli při snižování uhlíkové stopy. Celý článek si můžete přečíst zde.

ČRo Plus – Zprávy: Pravidelné jednání hlav států Evropské unie

O potenciálních nových krocích EU a jejích jednotlivých států v podpoře Ukrajiny, které se budou probírat na eurosummitu, hovořila pro Český rozhlas Plus naše výzkumná pracovnice Jana Juzová. Celý rozhovor naleznete zde.

Nové díly podcastů

Café Evropa: Evropská památka obětem šoa a boj proti antisemitismu 

Talking Europe(um): Podpora průmyslu a automobilová doprava v EU – O Kariéře a aktuálním dění v EU s Evou Horelovou 

Café Evropa: Vztahy EU a Číny – promění současné krize vztah dvou velmocí? 

Články a publikace

V médiích

  • TA3: Německo a Evropská komise urovnaly spor se spalovacími motory (Vít Havelka)
  • TA3: Výsledky summitu v Bruselu (Zuzana Stuchlíková)
  • Studio ČT24: Druhý den jednání Evropské rady (Vít Havelka)
  • ČRo Plus – Zprávy: Pravidelné jednání hlav států Evropské unie (Jana Juzová)
  • INFO.CZ: Srbsko a Kosovo u jednoho stolu, ale bez výsledku. Chystaná dohoda místo řešení přinesla jen další otázky (Jana Juzová)