Jeden svět na školách: Mladí proti komunismu

V pondělí 1. listopadu startuje 17. ročník Měsíce filmu na školách s podtitulem Mladí proti komunismu. Ke třem dokumentárním filmům jsme pro Vás připravili online debaty. První debata, vztahující se k filmu Věřím, že více světla potřeba nebude, proběhne v pátek 5. listopadu s historikem Petrem Blažkem. V úterý 9. listopadu se můžete těšit na online debatu k dokumentárnímu filmu Neznámí hrdinové: Ta krásná holka z vily nad řekou  se spisovatelkou Milenou Štráfeldovou a laureátkou Ceny Příběhů bezpráví Vlastou Černou. K filmu Postavení mimo hru jsme připravili debatu s historikem a ředitelem Muzea XX. století Janem Kalousem, která proběhne
ve čtvrtek 25. listopadu. 
 
Kromě online debat můžete se svými studenty zhlédnout přímý přenos rozhovoru se zaměstnankyní běloruské lidskoprávní organizace Vjasna Daryou Rubleuskayou, se kterou se 16. listopadu zaměříme na aktuální dění v Bělorusku a podíváme se tak na statečné osobnosti, které stále musí bojovat proti totalitnímu bezpráví. 
 
Veškeré online debaty budou probíhat v dopoledních hodinách. Můžete je sledovat na našem Facebooku JSNSYoutube kanále a webu, kde také po skončení přenosu najdete jejich záznam.  

Další aktuality včetně tipů na aktuální (online) kurzy a semináře pro vyučující, středoškolská stipendia i možnosti sdílení a inspirace najdete na webu Jednoho světa na školách.