Jakou chceme EU v roce 2025? Digitální strategie EU

Diskuze se bude konat ve čtvrtek 28. května 2020 od 17:30 do 19:00 online na Facebooku Institutu pro evropskou politiku EUROPEUM

21. století je ve znamení rozvoje digitálních technologií. Denně používají lidé i firmy technologie, které byly ještě před pár lety nemyslitelné. Tohoto si je jasně vědoma i Evropská unie, jež s ohledem na tuto skutečnost vytvořila Digitální strategii EU, která má zajistit, aby nový životní styl spojený s vývojem digitálních technologií byl ve znamení přínosu nejen pro podniky a širokou veřejnost, ale zaroveň šel ruku v ruce s cílem EU o dosažení klimaticky neutrální Evropy do roku 2050. Tato strategie se primárně zaměřuje na to, aby byly podniky dostatečně povzbuzované k využívání technologií a zároveň, aby byly pro občany tyto technologie dostatečně důvěryhodné.

Z čeho se skládá Digitální strategie EU? Jaké jsou priority Evropské komise v této oblasti? Jak aktivní je v procesu Česká republika? V jakých oblastech může digitalizace ovlivnit životy občanů nejvýrazněji? Jaké příležitosti se nabízí podnikům? A jak může digitalizace přispět ke změně klimatu a dosažení cíle zelené transformace?

Pozvání přijali:

  • Marcel Kolaja, místopředseda Evropského parlamentu, Česká pirátská strana, Greens/EFA
  • Ondřej Krátký, ředitel a spoluzakladatel, Liftago
  • Jan Míča, vedoucí Oddělení evropské digitální agendy, Úřad vlády České republiky
  • Moderace: Vít Havelka, Institut pro evropskou politiku EUROPEUM

 Pro více informací navštivte facebookovou událost.
Ke sledování není nutné mít profil na Facebooku. Diváci se budou moci do debaty zapojit a pokládat své dotazy přímo během diskuze pomocí komentářů pod videem. Zároveň můžete tlačítkem “To se mi líbí” vybírat z daných otázek ty, které by měly zaznít jako první.

Zároveň bychom Vás rádi pozvali také na akci “COVID-19 as an opportunity to rebuild economies while addressing climate change challenges“, která se koná rovněž 28. května ve 14:00 a proběhne v anglickém jazyce. Více informací najdete pod tímto odkazem.