EUROPEUM: pozvánky, komentáře a publikace

iRozhlas: Neobvyklý summit, který má přesvědčit Lukašenka i Rusko. Co čekat od jednání lídrů EU k Bělorusku?

Ředitel EUROPEA Vladimír Bartovic poskytl pro zpravodajský portál iRozhlas komentář týkající se mimořádného zasedání Evropské rady ve středu, 19. srpna 2020. Hlavním tématem diskuse evropských lídrů bude zahraničně-politická problematika v rámci současné situace v Bělorusku.

Konference o budoucnosti Evropy – další oběť COVID-19?

Výzkumná spolupracovnice Institutu EUROPEUM v EU Monitoru popisuje dopad COVID-19 na Konferenci o budoucnosti Evropy.

Jak Česká republika vnímá reakci EU na COVID-19

Výzkumník Vít Havelka je autorem textu, který se věnuje tématu reakce Evropské unie na COVID-19 a jak ji vnímá česká společnost.

ČRo Plus: Stane se Slovinsko dalším Maďarskem?

Vedoucí bruselské kanceláře EUROPEA Žiga Faktor v rozhovoru pro pořad Evropa Plus mluvil o budoucím směřování Slovinska pod premiérem Janezem Janšou.

Euractiv: Primátoři V4 lobbují v Bruselu za peníze z fondu obnovy. Má aliance metropolí šanci na úspěch?

Jana Juzová komentovala pro Euractiv snahu aliance primátorů Visegrádské skupiny získat speciálně pro metropole peníze z fondu obnovy.

Prague Climate Talks 2020 – debaty o klimatické změně

I na podzim pokračuje projekt Prague Climate Talks – platforma pro expertní diskuse na témata spojená se změnami klimatu. Tentokrát na témata Klimatická změna: může sjednotit rozdělenou společnost? a Financování přechodu na nízkouhlíkovou ekonomiku

POZVÁNKA: Café Evropa online: Evropský plán obnovy – jak bude vypadat rozpočet EU po pandemii?

Institut pro evropskou politiku EUROPEUM Vás srdečně zve na další debatu ze série Café Evropa. Debata bude zaměřena na evropský plán obnovy a rozpočet EU po koronavirové pandemii. Debata proběhne v úterý 8. září od 17:30 online na Facebooku.