EUROPEUM Newsletter

POZVÁNKA: Café Evropa: Doba postfaktická – pokřivené vnímání pravdy?

Přijměte pozvání na třináctou debatu z cyklu Café Evropa, která se uskuteční ve středu 22.března od 18:00  v Evopském domě. Pozvání přijali hosté Tomáš Klvaňa a Dalibor Špok.
Zjistit více

NABÍDKA: Výzkumná stáž v naší bruselské kanceláři

Institut pro evropskou politiku EUROPEUM vyhlašuje výběrové řízení na výzkumnou stáž do naší bruselské kanceláře. V případě zájmu prosím zašlete svoje profesní CV a návrh zaměřeření výzkumné stáže v rozsahu max. 1A4 do 31. března 2017  na adresu brrussels@europeum.org.
Zjistit více

REPORT: Od Bratislavy po Rím

V pátek 24. února jsme společně s Velvyslanectvím Slovenské republiky v Praze a Katedrou evropských studií FSV UK organizovali expertní diskuzi, které se zúčastnili představitelé mimovládních organizací, akademické sféry a státní správy. Report z události je nyní k dispozici.
Zjistit více

PUBLIKACE: La Dédiabolisation

Martin Michelot byl spoluautorem článku La Dédiabolisation, ve kterém analyzuje úspěch francouzské ultrapravicové strany Front National, její politický program a dopad potenciálního zvolení Marine Le Pen ve francouzských prezidentských volbách na Francii a Evropskou unii.
Zjistit více

ČRo Radiožurnál: volba předsedy Evropské rady

Náš ředitel Vladimír Bartovic byl 10. března hostem Radiožurnálu, kde komentoval volbu předsedy Evropské rady Donalda Tuska. Jak se projeví rozhodnutí Polska nepodpořit Donalda Tuska na předsedu Evropské rady?
Zjistit více

PROJEKT: Civil Servant Mobility Program: Školský management (únor 2017)

Ve dnech 12. – 18. února 2017 jsme organizovali další studijní cestu v rámci programu Civil Servants Mobility Programme. Letošní projekt byl zaměřený na reformu středního a základního školství na Ukrajině. Zúčastnily se ho ředitelky škol ze tří ukrajinských regionů.
Zjistit více