EUROPEUM Newsletter

EUROPEUM se přestěhovalo!

S radostí oznamujeme, že od ledna 2018 jsme se přestěhovali na jinou adresu: Staroměstské náměstí 1, Praha 1. Pro více informací ohledně toho, jak nás kontaktovat, klikněte na odkaz níže:
Zjistit více

Výsledky žebříčku Global Go To Think Tank Index 2017

Poprvé se nám podařilo umístit se na prvním místě v České republice! V každoročním hodnocení #GlobalGoToThinkTank Index, který vydává Think Tanks and Civil Societies Program (TTCSP) z University of Pennsylvania jsme se umístili na 5. místě v kategorii nejlepších think-tanků ve střední a východní Evropě – což je nejlepší umístění ze všech českých think tanků.
Zjistit více

BRUSSELS MONITOR: Andrej Babiš and the European Union – what to expect in 2018?

Andrej Babiš a jeho hnutí ANO vyšlo z říjnových parlamentních voleb jako jasný vítěz. Zuzana Stuchlíková napsala další publikaci ze série Brussels Monitor, tentokrát o možných scénářích, které by mohly nastat po prezidentských volbách.
Zjistit více

POLICY BRIEF: Preparations for the EU Multiannual Financial Framework 2021-2027 – chances and challenges for Central Europe 

Andrzej Sadecki vypracoval v rámci projektu Think Visegrad analýzu víceletého finančního rámce EU pro období 2021-2027. V úvahu bere mimo jiné i možné dopady odchodu Velké Británie z Evropské unie a přináší doporučení ohledně vyjednávání zejména pro státy střední Evropy.
Zjistit více

POLICY BRIEF: Labour market reform and Visegrad countries: Deep rooted concerns and how to address them

Alena Kudzko vypracovala v rámci projektu Think Visegrad policy brief, ve kterém se věnuje problematice reforem pracovního trhu v Evropské unii a jejich dopadu na země Visegrádu. Přináší řadu doporučení pro státy sředoevropského prostoru, jak se neocitnout na politické a ekonomické periferii Evropy.
Zjistit více

EUobserver: Český premiér Babiš si po výhře Zemana předchází Evropskou unii

Náš ředitel Vladimir Bartovic komentoval pro EUobserver situaci v České republice po prezidentských volbách a vyjádřil se ohledně postoje premiéra Andreje Babiše k Evropské unii.
Zjistit více