EUROPEUM ke krizi na Ukrajině

Ruská agrese na Ukrajině – dokážeme zastavit Putina?

Současná  situace na Ukrajině zasáhla celý svět. Rozhodli jsme se tedy v minulém týdnu uspořádat diskuzi v rámci cyklu Café Evropa právě na toto téma. Naše pozvání přijali eurokomisařka Věra Jourová a bývalý moskevský zpravodaj České televize Miroslav Karas. Debata s názvem Ruská agrese na Ukrajině – dokážeme zastavit Putina? odpovídala na otázky ohledně ekonomických sankcí, možnostech další eskalace konfliktu, názoru na válku ze strany ruských obyvatel či dezinformací. 

Veřejné prohlášení Přátel svobodného Ruska a české občanské společnosti k západním opatřením a sankcím za ruské porušení mezinárodního práva

Institut pro evropskou politiku EUROPEUM se připojil k veřejnému prohlášení Přátel svobodného Ruska a české občanské společnosti k západním opatřením a sankcím za ruské porušení mezinárodního práva a nelegální vpád na ukrajinské území.

EUROPEUM v médiích

  • TA3: Ukrajina žádá záruky, chce být v EU (Zuzana Stuchlíková)
  • EURACTIV: Buď jsi s námi, nebo proti nám. Srbsko hazarduje se svou budoucností v EU (Jana Juzová)
  • ČRo Plus: Ukrajina podala přihlášku do Evropské unie. Je její členství jen zbožným přáním, nebo je na pořadu dne? (Jana Juzová)
  • DENÍK N: Green Deal je důležitější než kdy předtím, zaznělo na konferenci Dekarbonizace automobilové dopravy (Michal Hrubý)INFO.cz: Ukrajina, Gruzie a Moldavsko se hlásí o své místo v Evropské unii. Nastane Východní rozšíření 2.0? (Jana Juzová)
  • E15.cz: Pět scénářů, jak skončí válka na Ukrajině. Rozhodne vnitřní stabilita Ruska, míní experti (Christian Kvorning Lassen)
  • VÚPSV: Zelená dohoda pro Evropu – zelený imperativ? (Michal Hrubý)