EUROPEUM zve: Brexit nastal – a co dál?

Institut pro evropskou politiku EUROPEUM si Vás dovoluje pozvat na diskuzi: Brexit nastal – a co dál?

Diskuze se bude konat v pondělí 3. 2. 2020 od 18:00 v Evropském domě (Jungmannova 24, 110 00, Praha 1).

Velká Británie vystoupí z Evropské unie 31. ledna. Stane se tak na základě dohody o vystoupení, která do konce letošního roku umožňuje Velké Británii zůstat součástí jednotného vnitřního trhu a zároveň poskytuje čas na dojednání nové obchodní smlouvy, případně dalších smluv upravujících vzájemné vztahy v různých oblastech. Jednání o budoucích vztazích brzy začnou a v současnosti je těžko předvídatelné, jestli budou úspěšné.

Za jakých podmínek Spojené království z EU vystupuje a co se bude dít v přechodném období?  Jaká budou nejdůležitější témata, kterých se budou jednání se Spojeným královstvím týkat a jak se k nim postaví ČR? Jak si svoje budoucí vztahy představují Velká Británie a Evropská unie? Jaké by měly být naše priority a postoje, aby měl odchod Spojeného království z EU co nejmenší negativní dopad na naší ekonomiku a občany? A přináší Brexit naopak nějaké zajímavé příležitosti a nové možnosti? 

Na toto téma přijdou diskutovat potvrzení hosté: 

  • Vladimír Bartovic, ředitel, Institut pro evropskou politiku EUROPEUM
  • Helena Horská, hlavní ekonom, Raiffeissenbank a.s.
  • Milena Hrdinková, státní tajemnice pro evropské záležitosti, Úřad vlády ČR

Moderace:  

  • Ondřej Houska, Hospodářské noviny

Po příchodu do Evropského domu sledujte, prosím, směrovky.
Registrujte se, prosím, pod tímto odkazem.

 S veškerými dotazy nás můžete kontaktovat na adrese europeum@europeum.org. Událost naleznete také na Facebooku pod tímto odkazem.