Arcidiecézní charita Praha: Bulletin únor 2022

Uganda po dvou letech otevírá školy

V Ugandě se 10. ledna 2022 po téměř dvou letech znovu otevřely školy. Tato africká země tak měla kvůli covidové pandemii nejdelší školní uzávěru na světě.

Nová počítačová učebna pomůže Ugandským studentům v přípravě na budoucí povolání

O jeden počítač se dosud dělilo pět studentů. Výuka počítačových dovedností v Odborném učilišti sv. Karla Lwangy ve vesnici Malongwe pokulhávala, stejně jako ve většině ugandských vesnických škol. Díky českým dárcům se to nyní změnilo.

Charita pomáhá zachraňovat chudé děti v Uzbekistánu

Často se potloukají na ulicích, kradou, fetují a nečeká je žádná budoucnost. Řeč je o někte rých chudých dětech z Taškentu v Uzbekistánu. Jejich rodiče nutí chudoba cestovat za prací do zahraničí nebo jsou stále v práci, a tak své děti téměř nevídají.

S programem Adopce na dálku® vystudoval Alfred Nobel

Jedním z našich čerstvých absolventů je Alfred Nobel, indický chlapec, který byl do programu přijat v roce 2008. Jeho otec je od dětství postižený obrnou, celý život vykonával jen pomocné práce. Maminka pracuje jako uklízečka na benzínové stanici. Příjem rodičů by nestačil na studijní výdaje obou dětí, Alfreda a jeho bratra Billa Marcony.

Pomohli jsme 245 osamělým seniorům z běloruského Grodna

Celkem 245 potravinových balíčků spolu s léky a zdravotnickými potřebami věnovala Arcidiecézní charita Praha osamělým seniorům žijícím ve vesnicích grodenské diecéze v Bělorusku.