AMO: Prezident Pavel a akce klimatýmu

Máme za sebou historicky třetí přímou volbu prezidenta České republiky. Analytici AMO zvolení Petra Pavla komentovali nejen na sociálních sítích, ale především v médiích. Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější mediální výstupy. Zároveň minulý čtvrtek proběhly tři akce pod záštitou našeho klimatýmu. Byli jsme leckde, od britského velvyslanectví po sektání s mladými experty a na fotky se podívejte níže. 

O víkendu proběhlo druhé kolo přímé volby prezidenta České republiky, které vyhrál generál ve výslužbě Petr Pavel nad Andrejem Babišem. Jak jej komentovali analytici AMO? 

Experti na Čínu Ivana Karásková a Filip Šebok mluví o tom, jak se změní vztahy s Čínou a jak významným krokem byl telefonát Petra Pavla s tchajwanskou prezidentkou.

Pavel Havlíček ve svém komentáři píše o konci izolace a posilnění role České republiky na mezinárodním poli.

O tom, jakým tématům by se nový prezident měl přednostně věnovat se rozepsala Pavlína Janebová pro Hospodářské noviny.

Petr Boháček v pondělí na CNN Prima News uvedl, že z hlediska bezpečnosti České republiky a vztahu k partnerům nasměroval Petr Pavel svou politiku správně.

Čtvrtek 26.1. byl velmi nabitý především pro náš klimatým. První akcí dne byl uzavřený kulatý stůl “Successes and Struggles of CZPRES in Climate & Energy.” Pokračovali jsme prvním vzdělávacím večerem projektu #aKLIMAtizace pro mladé experty/ky na klimatickou politiku a plodný den jsme zakončili na britské ambasádě, kde jsme zorganizovali setkání “Gender & Climate Policies – Why Connect Them and How.”

Akce se opírala o policy paper o genderové nerovnosti a klimatických politikách, který si můžete přečíst zde.

Jak řešit dostupnost bydlení v Praze? Situace je momentálně hodně zoufalá, ale v CAMPu se snaží najít kreativní řešení a tuto frustraci trochu rozptýlit. Výstava vhodná pro celou rodinu, i díky přítomnosti velkého gauče a koberce uprostřed výstavního prostoru. Více zde.