EUROPEUM Newsletter

BRUSSELS MONITOR: 
From Renzi with Love: Italy’s Constitutional Referendum

Alexandr Lagazzi sepsal v pořadí čtvrtou publikaci ze série BRUSSELS MONITOR, která se věnuje italskému ústavnímu referendu a dopadům jeho výsledku na Evropskou unii.

Zjistit více

EASTERN MONITOR: 
EU enlargement after Brexit: Temporary turmoil or final nail in the coffin of enlargement?

Marko Stojic sepsal další publikaci ze série EASTERN MONITOR, která se věnuje dopadu rozhodnutí Velké Británie odejít z Unie na politiku rozšiřování EU.

Zjistit více

POZVÁNKA: Café Evropa: Evropská unie a Čína – co nám může tato velmoc dát a vzít?

Přijměte pozvání na jedenáctou debatu z cyklu Café Evropa. Hosté Hynek Kmoníček a Cyril Svoboda budou debatovat na téma “Evropská unie a Čína – co nám může tato velmoc dát a vzít?”

Zjistit více

HOSPODÁŘSKÉ NOVINY: Odchod Schulze z čela europarlamentu může sejmout i Junckera. 
Rozehrály se politické hry

Martin Michelot se vyjadřoval pro Hospodářské noviny o možných kandidátech na pozici předsedy Evropského parlamentu po oficiálně oznámenému odchodu Martina Schultze.

Zjistit více

THEWONK.EU: Four Reasons Why TTIP May Fail and Why It Will be Europe’s Fault

Tereza Novotná v rozhovoru pro thewonk.eu jako autorka reportu ‘Four Reasons Why TTIP May Fail and Why It Will be Europe’s Fault’, který byl publikován v rámci LSE IDEAS publikace ‘New Challenges, New Voices: Next Generation Viewpoints on Transatlantic Relations’.

Zjistit více

POZVÁNKA: Presentation of Advocacy Strategy for the EU Integration of the Western Balkans

Ve spolupráci s European Movement Serbia a Regional Cooperation Council Vás srdečně zveme na prezentaci ”Presentation of Advocacy Strategy for the EU Integration of the Western Balkans” a menší následné občerstvení.

Zjistit více

EUROPEUM Brussels Office

V návaznosti na dlouhou historii Institutu pro evropskou politiku EUROPEUM v Praze jsme v lednu 2016 otevřeli naši kancelář v Bruselu. EUROPEUM se stalo prvním think-tankem ze střední Evropy, který otevřel pobočku i v srdci Evropské unie. Naší motivací bylo sledovat diskuse o politice EU z bezprostřední blízkosti a přispívat k nim skrze posílení hlasu České republiky a dalších zemí střední a východní Evropy v Bruselu. Zároveň bychom chtěli využít naší přítomnosti v Bruselu k posílení diskuse o EU v našem regionu. Toho bychom chtěli dosáhnout prostřednictvím výzkumu vedeného odborníky z Bruselu, kteří přinášejí svou perspektivu na místní události, na spolupráci s médii, atd.

Více informací