Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.
  • Nebyly nalezeny žádné záznamy.

Dopad uzavření hranic: Azylová politika v Maďarsku

13 listopadu, 2017 @ 17:0018:30

AMO organizuje veřejnou debatu o současném přijímacím systému migrantů a jeho humanitárních, právních a politických implikacích.

Maďarská vláda v roce 2015 představila příhraniční plot jako řešení narůstajícího počtu migrantů do členských států EU. Ve skutečnosti tím však Maďarsko vlastně přesměrovalo trasy žadatelů o azyl, kteří přicházejí do EU prostřednictvím Chorvatska a Slovinska. Od té doby se situace uprchlíků na maďarsko-srbské hranici zhoršila. Od roku 2016 jsou navíc uzavřeny oficiální vstupní místa do Maďarska. Vedle toho maďarská vláda i několikrát zpřísnila své azylové politiky.

Jaké jsou dopady uzavření hranic na situaci žadatelů o azyl v Maďarsku i mimo jeho hranice? Je přijatelné, aby se země odvrátila od svých mezinárodních závazků vybudováním hraničních plotů? Jak tato opatření ovlivnila diskusi v Maďarsku?

O současném přijímacím systému migrantů a jeho humanitárních, právních a politických implikacích bude diskutovat Mark Zoltán Kékési z maďarské lidskoprávní organizace MigSzol (Szeged) a Dalimil Petrilák z českého spolku Pomáháme lidem na útěku (Praha).

Účastníci:

  • Mark Zoltán Kekési, MigSzol, Szeged (HU)
  • Dalimil Petrilák, Pomáháme lidem na útěku, Praha (CZ)
  • Beáta Szakácsová, Kancelář veřejné ochránkyně práv, Brno (CZ)

Moderace: Zora Hesová, AMO

Registrovat se můžete zde.

Akce je součástí projektu AMO Vyvracení mýtů o migraci, který realizujeme ve spolupráci s Heinrich-Böll-Stiftung, kanceláři v Praze. Partnerem akce je Europe Direct Brno.

PRACOVNÍ JAZY: Kangličtina

Místo konání

Knihovna Jiřího Mahena
Kobližná 4
Brno, Czech Republic

Pořadatel

AMO
Telefon
+420 224 813 460
Email
info@amo.cz
View Pořadatel Website