DEMAS – Asociace pro podporu demokracie a lidských práv

V roce 2008 vznikla nezávislá platforma DEMAS, ve které se sdružilo 11 českých nevládních organizací dlouhodobě se věnujících podpoře demokratizace, lidských práv a občanské společnosti v ČR i v zahraničí.


Europeum zve: EU± // Jak by měla EU reagovat na situaci v Bělorusku?

EUROPEUM Institute for European Policy a Katedra evropských studií IMS FSV UK zvou na debatu nad otázkami postoje EU a ČR v rámci unijních institucí k otázce situace v Bělorusku. Debatovat budou David Stuchlík (Evropské hodnoty), Daniela Kolenovská (IMS FSV UK). Moderuje Tomáš Weiss (IMS FSV UK). Debata bude vysílána 23.9. od 18:00 do 19:30 na webu EUROPEUM Institute for European Policy a  Katedry evropských studií IMS FSV UK.

HRDN: Increasing the resources for Human Rights and Democracy in the next MFF

DEMAS supports HRDN letter to European Parliament which appeals to increasing the resources of the thematic pillar in the NDICI ( (The Neighbourhood, Development and International Cooperation Instrument) in the new  Multiannual Financial Framework (2021-2027).

ČvT: Festival Jeden svět v Praze a v regionech

Festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět 2020 pokračuje v těchto dnech v Praze, od 17.9. do 24.10. je plánován v regionech a městech ČR – doprovodných debat se účastní rovněž odborníci z členských organizací DEMAS.

#Forum2000online

Nové rozhovory ze série #Forum2000online s významnými osobnostmi jsou dvakrát týdně aktualizovány na webu Fora 2000.