Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.
  • Nebyly nalezeny žádné záznamy.

Promítání filmu Den zrady a veřejná debata o politickém marketingu.

5 září, 2017 @ 18:3022:30

TI Vás opět zve do kina, tentokrát na promítání filmu Den zrady, jehož děj se odehrává v oku uragánu předvolební kampaně. Ještě před promítáním ovšem do uragánu předvolebních politických kampaní můžete nahlédnout v rámci debaty s odborníky, kteří své téma znají lépe než leckterý politik. Vstup na akci je zdarma.

Jak se proměnil politický marketing od posledních voleb v ČR? A jak se liší předvolební kampaň v ČR a například USA? Je v oblasti propagace politiků vůbec něco nového pod sluncem? Zamíchala sociální média a jejich masivní využívání opravdu tak moc politickou scénou a strategií  oslovování voličů? Může politikovi vyhrát volby Facebook nebo Twitter? A jsou fake-news tak velkým problémem pro liberální demokracie, jak se minulý rok zdálo? Na co se máme připravit letos?

Na tyto otázky budou odpovídat lidé, kteří se sledování (politických) kampaní věnují velmi pečlivě a velmi dlouho:

  • Erik Best, americký publicista a komentátor politicko-ekonomického dění v ČR.
  • Josef Šlerka, datový analytik, vysokoškolský pedagog a jeden z nejrespektovanějších interpretů digitálního věku v ČR.
  • Petr Vymětal, vysokoškolský pedagog, který se podílí na monitoringu financování předvolebních kampaní jako jeho hlavní metodolog už od roku 2012.

Moderuje David Ondráčka (ředitel TI ČR).

MÍSTO A ČAS

Akce proběhne v úterý 5. září 2017 v Kině Pilotů (Donská 19, Praha 10 – Vršovice).

Od 18:30 budeme debatovat, po debatě bude připraveno malé občerstvení a od 20:00 začne promítání filmu Den zrady. Akci podpořilo Velvyslanectví USA v České republice.

FILM: DEN ZRADY (2011)

Mohlo by se zdát, že film je rozpomínkou na šťastnější období západní politické kultury, ale na otázky, které otevřou naši debatu, dává i dnes celkem jasnou odpověď… Předvolební kampaň před americkými primárkami se dostává do zlomového bodu, kde musí jeden nebo druhý „demokratický“ kandidát získat zásadní převahu (ano, jde tu o ony „volitele“ v rozhodných státech, jejichž funkci v Evropě tak úplně nechápeme).

Skvěle sekvencované politické drama, v němž jsou emoce pochopitelně až na posledním místě, sehrál výkvět hollywoodského herectví: vedle Geroge Clooneyho, který se posadil i na režisérskou stoličku, uvidíte suverénního Ryana Goslinga, uměřeného Philipa Seymour Hoffmana, proradnou Marisu Tomei, naivní Evan Rachel Wood a úsporného Paula Giamattiho.

Film na IMDb a ČSFD.

Monitoring blížících se voleb se neobejde bez podpory široké veřejnosti. Proto jsme spustili crowdfundingovou kampaň na Darujme.cz. Zapojte se i vy!

Monitorujte!

Těšíme se na Vás!

Podrobnosti

Datum:
5 září, 2017
Čas:
18:30 – 22:30

Místo konání

Kino Pilotů
Donská 19
Praha 10, Czech Republic

Pořadatel

Transparency International ČR
View Pořadatel Website