Zpravodaj 1/2019

V letošním prvním čísle Zpravodaje DEMAS se můžete dočíst o novinkách a akcích členských organizací DEMAS:

  • Společné aktivity DEMAS: Uvidíme se na NGO Marketu! Diskuse Občanská společnost v novém Evropském parlamentu, 10. dubna 2019, 16:30, Forum Karlín.
  • Amnesty International: Den Tibetu (nejen) s Amnesty; Otevřený dopis čínskému prezidentovi; Situace tibetských studentů.
  • Asociace pro mezinárodní otázky: Publikace a diskuse Česko-německé vztahy v číslech; Publikace Panda Huggers or Dragon Slayers? Images of China in the Czech and Hungarian Parliaments; Infografiky Ženy v české zahraniční, obranné a evropské politice; spuštěn web Naše bezpečnost; další texty a komentáře k aktuálnímu světovému dění: brexit, Rusko, Ukrajina, USA, Německo, migrace a klimatické otázky.
  • Člověk v tísni: publikována zpráva Tengo Miedo – důsledky zastrašování a pronásledování kubánskou vládou; Vietnamské blogerce Pham Doan Trang hrozí uvěznění; Vítěz Ceny Václava Havla Ojub Titijev odsouzen ke 4 letům vězení v trestní kolonii.
  • EUROPEUM: Hromadný komentář k prosincovému zasedání Evropské rady; Policy paper o zapojení Česka do výzkumného programu Horizon 2020; Eseje a report: „The Prague Spring and the 1968 Warsaw Pact Invasion of Czechoslovakia in an international context“; Národní konvent o EU: potenciál formování koalic po brexitu; přehled nových publikací; debaty z cyklu Café Evropa a Prague Climate Talks; série workshopů Zachraňte evropské volby; začal 12. ročník EuropaSecura; chystán 17. ročník European Summer School; proběhne 5. Prague European Summit; Europeum nejvýše umístněným českým think-tankem v Global Go To Think Tank Index.
  • Nadace Forum 2000: Už 20 let pečeme spolu! narozeninový NGO Market, 10. dubna 2019, Forum Karlín.
  • Občanské Bělorusko: skončila tzv. kauza BelTA, která vyústila v proces s Marynou Zolatavou.
  • Transitions Online: Invitation and CfP: Prague Media Point (5-7 December 2019), submissions by 15 May 2019; past events: Transitions course of lecturing skills – Media Literacy Instructors Training, 16-17 January 2019; advanced instructors courses on media education will follow.

Přílohy