Vychází nový Bulletin Arcidiecézní charity Praha

Tříkrálová sbírka online

Tříkrálová koleda letos k lidem přišla prostřednictvím počítačů, tabletů a chytrých telefonů. Namísto vesnic a ulic měst se letos dárci s koledníčky setkali na webových stránkách www.trikralovasbirka.cz.

Místní koordinátoři sbírky předem vybrali účely (tzv. tříkrálové záměry), na které bude výtěžek sbírky využit. Jsou mezi nimi sociální a zdravotní služby Charity, ale i konkrétní rodiny, jimž bude věnována přímá finanční či materiální pomoc.

Jak podpořit Arcidiecézní charitu Praha:

BANKOVNÍM PŘEVODEM na číslo tříkrálového sbírkového účtu 66008822/0800
– Pro podporu Arcidiecézní charity Praha uveďte prosím variabilní symbol 77701990.
PLATEBNÍ KARTOU ONLINE na www.trikralovasbirka.cz
– Pro přispění Arcidiecézní charitě Praha zadejte „PRAHA ACH” – stačí uvést i jakékoli pražské PSČ.

Pět let pomáháme krajanům při přesídlení do Česka

Více než pět let pomáhá Česká republika krajanům v návratu do vlasti. Při přesídlení a integraci do české společnosti jim pomáhá Arcidiecézní charita Praha. Podpory využilo už více než 1 700 krajanů. Většina z nich pochází z Ukrajiny, několik desítek z Venezuely. „Tito lidé mají vřelý vztah k naší zemi a kultuře. Jsou to většinou lidé v produktivním věku, kteří jsou připraveni zde pracovat a mají velkou motivaci se plně integrovat,“ říká Světlana Porsche z charitního Střediska Migrace, které krajanům pomáhá při přesídlení a začlenění se do společnosti.

Adopce na dálku® dává šanci na vzdělání a pracovní uplatnění.

Tyto a další novinky Bulletinu najdete na webu Arcidiecézní charity Praha.