Volební newsletter AMO

AMO u příležitosti voleb do Poslanecké sněmovny vydala tři briefing papery zabývající se vybranými tématy ve volebních programech politických stran. Konkrétně jsme se věnovali jejich postoji k Ruskupozicemi v obranné politice a podpoře lidských práv v zahraniční politice.

Vybraným zahraničněpolitickým programům jsme se věnovali i ve třech příspěvcích na blogu AMO. Vít Dostál ve své analýze programu ODS kritizuje absenci témat Ruska, Číny a lidských práv. V případě programu ČSSD pak Dostál s Havlíčkem uvádějí, že strana na zahraniční politiku více méně rezignovala. O absenci expertízy hovoří Vlaďka Votavová v případě programu ANO. Ten hodnotí jako povšechný a upozorňuje na časté rozpory v otázce EU v předvolebním programu a slovech předsedy hnutí Andreje Babiše.

AMO před volbami spustila projekt Jak na RuskoS cílem získat lepší přehled o názorech politických stran na česko-ruské vztahy jsme oslovili i zástupce jednotlivých partají – na výsledné videorozhovory se můžete podívat zde. V testu si můžete sami vyzkoušet, jaký postoj vůči Rusku zastáváte, a porovnat své výsledky s ostatními kandidujícími stranami. V nové hře Factman si také zkuste, jestli se umíte vypořádat s mýty o Rusku, nebo se necháte snadno nachytat. Všechny naše výstupy k tématu najdete zde.

Podívejte se na záznam předvolební diskuze, kterou AMO pořádala v Praze na konci září. Na debatě se sešli zástupci devíti oslovených stran a hovořili o tom, jakou zahraniční politiku chtějí po volbách prosazovat. Podívat se můžete také na debatu o české bezpečnostní politice, kterou jsme následně pořádali v Brně.

Pro další novinky a příspěvky k tématu sledujte na sociálních sítích hashtagy #jaknarusko a #AMOvolby. Aktuální mediální výstupy k tématu najdete i na našem webu.