Volby v Polsku a poškozování českého obrazu na Ukrajině

AMO srdečně zve na expertní kulatý stůl na téma ekonomické spolupráce mezi Taiwanem a EU nazvaný EU-Taiwan Economic Cooperation Agreement: Challenges and Opportunities for the Czech Republic. Akce se uskuteční 8. června 2015 od 16:00 v prostorách CERGE-EI v Praze. Více informací o akci a registraci naleznete zde.

Vít Dostál se vyjádřil ve svém blogu na portále České televize k finále polských prezidentských volebPřečtěte si jeho reakci. Podívejte se také na jeho komentář konečných výsledků ve Studiu 6 na ČT 24.

Vít Dostál se na AMO blogu věnoval poškozování českého obrazu na Ukrajině kvůli neschopnosti českého parlamentu ratifikovat asociační dohodu s Ukrajinou. Dočtete se, jak podle něj neúspěch ratifikace ovlivní česko-ukrajinské vztahy.

Václav Lídl v Českém rozhlasu Plus komentoval společně s bývalým evropským komisařem pro rozšíření Štefanem Fülem probíhající summit v Rize a budoucnost Východního partnerství.Poslechněte si jejich komentář.

Kryštof Kruliš napsal pro AMO blog svůj komentář k britským parlamentním volbám a nečekanému vítězství konzervativců. Čtěte, jak Kruliš po těchto volbách hodnotí možnost odchodu Velké Británie z EU.

Vít Dostál se podílel na komentáři pro Politico Europe věnující se roli českých prezidentů v zahraniční politice země. Čtěte, jak vidí Dostál roli Miloše Zemana v české politice.

AMO vydala briefing paper Kryštofa Kruliše, který se věnuje kvantitativnímu uvolňování Evropské centrální banky a výnosům státních dluhopisů v eurozóně. Přečtěte si, jak Kruliš hodnotí poslední kroky ECB.


Facebook AMO
Twitter AMO
You Tube AMO