Volby, fotbal a klima

Tentokrát vás vezmeme na cestu různorodými tématy. Začneme akcí o volebních dezinformacích, zajdeme společně na fotbal v Íránu a na konci vám nabídneme účast na skvělém edukačním projektu.

Pohlédli jsme za volební oponu

Ve středu 1. listopadu 2023 jsme uspořádali veřejnou debatu věnovanou šíření dezinformačních narativů během předvolebních kampaní.

Jejími hostkami byly Magda Jakubowska, viceprezidentka polského think-tanku Res Publica, Nikoleta Nemečkayová z AMO, a Kristína Šefčíková z PSSI. Diskuzi moderoval Rikard Jozwiak, redaktor RFE/RL.

V debatě zaznělo vše o středoevropském volebním klání, přes roli sociálních sítí a umělé inteligence, finanční motivaci desinformátorů, chaos v informačním prostoru až po transparentnost politické reklamy. 

Tady hrát nebudeme!

Jste fanoušky fotbalu?  Tento sport je často jednotícím prvkem pro jinak znesvářené skupiny všude po světě. Lze skrze něj sledovat také íránsko-saudské usmiřování?  Tak trochu jiný pohled na vztahy na Blízkém východě přináší v článku pro DeníkN Matouš Horčička. K přečtení zde.

Přihlašujte se na aKLIMAtizaci

Vzdělávací projekt #AMOklima o trendech a tvorbě klimatické politiky pokračuje už v lednu 2024! „Loni jsme se vzdělávali ve skupině motivovaných lidí z celé republiky. Účastnictvo se nadále věnuje klimatické politice například v neziskových organizacích, výzkumu nebo v soukromém sektoru. Baví mě sledovat jejich úspěchy a o to víc se těším, koho k nám přivede druhý ročník,” říká koordinátor Štěpán Doležal.

Přhlašovací formulář k nalezení zde.