Volby a pozvánka na film Tady Havel, slyšíte mě?

Již v pátek a v sobotu jsou volby do Evropského parlamentu a v celé EU jsou kandidáti a kandidátky dotazováni, zda hodlají podporovat Tibet. Jsme hrdí na Českou republiku, protože ze všech států máme zatím nejvíce pozitivních odpovědí (zde). Je vidět, že Češi Tibet podporují a budou ho podporovat i v EU.

Podívejte se, kdo z českých kandidátů/kandidátek Tibet v evropské kampani podporuje, třeba Vám to usnadní volbu:

Mikuláš PEKSA, Česká pirátská strana
Luděk NIEDERMAYER, TOP09
Matěj FROUZ, Zelení – Strana zelených
Lukáš KOSTÍNEK, SEN 21
Osamu OKAMURA, Zelení – Strana zelených
Zuzana PAVELKOVÁ, Zelení – Strana zelených
Markéta GREGOROVÁ, Česká pirátská strana
Vit KORSELT, SEN21
Václav HAMPL, SEN21
Daniela PODEŠVOVÁ, Liberální aliance nezávislých občanů
Šimon HLINOVSKÝ, Liberální aliance nezávislých občanů
Martin EXNER, Starostové a nezávislí
Anetta MAYTNEROVÁ, Liberální aliance nezávislých občanů
Adam HOLUB, Starostové a nezávislí
Ondřej KOLÁŘ, TOP09
Vanda ŠIŠPEROVÁ, Liberální aliance nezávislých občanů
Dita JAROŠOVÁ, Liberální aliance nezávislých občanů
Lucie MACHOVÁ, Liberální aliance nezávislých občanů
Lenka KOCHOVÁ, Liberální aliance nezávislých občanů
Aneta LAZAROVÁ, Liberální aliance nezávislých občanů
Johanna NEJEDLOVÁ, Zelení – Strana zelených
Lenka Helena KOENIGSMARK, SEN21
Petr DOUBRAVSKÝ, Zelení – Strana zelených
Jan FARSKÝ, Starostové a nezávislí
Tereza Koranda DVOŘÁKOVÁ, SEN21

A pokud zde vaši favorité nejsou, tak jim závazek ještě rychle pošlete, ať se mohou připojit: https://eu4tibet.org/sign-the-pledge/. Děkujeme!

Dovolujeme si vás pozvat na promítání filmu a besedu s Petrem Jančárkem, které pořádá Peter Bartál.

Unikátní dokument Petra Jančárka Tady Havel, slyšíte mě? představuje Václava Havla v jeho známých, ale i veřejnosti dosud skrytých polohách. Vychází přitom z nikdy nepublikovaného materiálu, natočeného během posledních let jeho života. Film vstupil do kin v době, kdy Havlův myšlenkový odkaz a důraz na individuální svobodu ve společnosti rezonují silněji než kdy dříve. Václav Havel k nám znovu promlouvá. A my se s ním můžeme znovu setkat.

Datum: již tuto neděli 9. 6.2024, 18:30 – 21:00 (doporučujeme přijít dříve, prostor bude přístupný od 18:00)
Místo konání: Komunitní centrum Unitaria, Anenská 186/5, Praha 1 – Staré Město
Po promítání filmu bude následovat cca 30 – 60 minutová beseda s režisérem a scénáristou Petrem Jančárkem. Během akce si také budete moci zakoupit naši knihu Dalajlama a Havel. Cena vstupenky v předprodeji: 350 Kč (do 1. 6.) nebo 400 Kč v hotovosti na místě. 

Díky vzájemné důvěře mezi hrdinou a jeho filmařem se snímek dotýká nejen oficialit, ale i intimních a fatálních situací. Jsme svědky Havlova blízkého vztahu s dalajlámou, Madeleine Albright, Milošem Formanem nebo Joan Baez, setkání s Henry Kissingerem či bývalým prezidentem USA Billem Clintonem. Potkáváme se s jeho přáteli doma i na proslulé chalupě na Hrádečku, absolvujeme s ním schůzky v jeho pražské kanceláři, užíváme si s ním svobodomyslnou náladu na open air festivalu v Trutnově, anebo přípravu a natáčení jeho filmového debutu „Odcházení“. Ale doprovázíme ho také na jeho poslední soukromé cestě do USA, kde jsme s ním a jeho ženou Dagmar Havlovou v nejtěžších chvílích. Václav Havel se po ataku mrtvice ocitá na prahu smrti a lékaři newyorské nemocnice bojují o jeho záchranu.

Film připomíná Havlovu specifickou osobnost, kombinaci síly a křehkosti, pochybností i rozhodnosti. Dotýkáme se znovu jeho originálního způsobu přemýšlení, humoru, tvůrčích postupů. Ale především je film zprávou o tom, jaký byl Václav Havel skutečně v době svého odcházení. Nabízí metaforickou připomínku „havlovské jistoty“, že se všechny události, k nimž v lidském světě dochází, ukládají (dle Havla samotného) do „paměti bytí.“….

Václav Havel nás učil, že pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí. Film ‘Tady Havel, slyšíte mě?’ je intimním portrétem člověka, jehož život byl odrazem těchto slov. Připojte se k nám a prožijte spolu s námi zákulisí příběhů, které formovaly naši zemi a její budoucnost. Tento večer nebude jen filmovou projekcí; je to setkání s dědictvím, které nás všechny sjednocuje. I ty, kteří tomu nevěří..

Rezervace vstupenek: Vstupenky doporučujeme zakoupit v předprodeji v síti smsticketPro rezervaci svého místa (při platbě na místě) napište e-mail se svým jménem a telefonním číslem na adresu: p.barny@post.cz Dotazy a informace: Peter Bartal, 604 539 415