Two Years after Euromaidan: Success and Failures

Rádi bychom Vás pozvali na mezinárodní konferenci Two Years after Euromaidan: Success and Failures pořádanou pod záštitou předsedy zahraničního výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, pana Karla Schwarzenberga, která se bude konat v pondělí 7. prosince 2015, mezi 10. a 15. hodinou v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR.

Akce je organizována Asociací pro mezinárodní otázky (AMO) ve spolupráci s pražskou kanceláří Heinrich-Böll-Stiftung, Velvyslanectvím Spojených států amerických v České republice a Zastoupením Evropské komise v České republice.

Cílem konference je připomenout si dvouleté výročí Euromajdanu a diskutovat o budoucnosti Ukrajiny a Východního partnerství i o vztazích EU a Ruska. Přes setrvávající vojenský tlak Moskvy začala Evropa po podpisu druhé minské dohody a vypuknutí uprchlické krize ztrácet o Ukrajinu zájem. Stabilita a nezávislost Ukrajiny jsou přitom základními předpoklady pro udržení bezpečnosti v evropském sousedství. Ukrajina navíc podporu Západu potřebuje při prosazování socioekonomických reforem, stejně jako při implementaci asociační dohody a ústavních změn stanovených minskou dohodou.


Naše pozvání přijala řada vzácných hostů včetně europoslankyně Rebeccy Harms, bývalého polského ministra zahraničních věcí Radosława Sikorského, amerického politologa Bruce Jacksona, zakladatele portálu Stopfake Yevhena Fedchenka a bývalého evropského komisaře pro rozšíření a evropskou politiku sousedství Štefana Füleho.

Předběžný program naleznete zde.

Konference proběhne v anglickém jazyce.

Svou registraci, prosím, potvrďte vyplněním tohoto jednoduchého formuláře.

Těšíme se na Vaši účast!