TOP 5 květnových událostí v Bělorusku

Amnestie jen pro některé

Nový zákon o amnestii se nebude vztahovat na politické vězně. Politický vězeň Jurij Rubcov byl navíc znovu odsouzen – tentokráte ke dvěma letům skutečného vězení.

Více >>

Pojedou běloruští studenti do Evropy?

Na druhý pokus a s celou řadou výhrad bylo Bělorusko přijato do bolognského procesu. Bělorusko je jedinou zemí, která byla přijata bez celé řady splněných podmínek – jako například akademická svoboda nebo volby rektorů.

Více >>

Vladimír Nekljajev vytvořil nové hnutí

Nejpopulárnější běloruský opozičník teprve před měsícem vystoupil z kampaně „Mluv pravdu“, nicméně se mu už podařilo dát dohromady nový tým spolupracovníků. Svůj klíčový úkol vidí v posílení nezávislosti Běloruska a chce Lukašenka zbavit monopolu na roli jediného ochránce země.

Více >>

Polské velvyslanectví zvládne vydat ještě více víz pro Bělorusko

Polsko každý rok vydá více než 300 000 víz pro Bělorusy a v brzké době navíc otevře dalších 8 nových vízových center. Požádat o vízum bude nyní možno i v malých Baranovičích.

Více >>

Ministerstvo informatiky pokračuje v útoku na média

Dříve Ministerstvo informatiky bojovalo pouze s místními novináři na volné noze, kteří pracují pro zahraniční média. Nyní však upozornění na nutnost registrace v Bělorusku obdržely i polské weby a populární servery pro mládež, které dokonce nemají ani registrovanou doménu by.

Více >>