TOP 5 březnových událostí v Bělorusku

TOP 5 BŘEZNOVÝCH UDÁLOSTÍ Z BĚLORUSKA

Běloruské továrny posílají dělníky domů

Lídr běloruského průmyslu – Minský automobilový závod – poprvé v historii úplně zastavil výrobu v době od 27. března do 6. dubna 2015. Nejde ale o první běloruskou firmu, pro kterou je výhodnější držet dělníky doma, než aby produkovala výrobky bez šance na jejich prodej. Do té doby si běloruská vláda nepřipouštěla, že má problém s odbytem produkce a že je nutné zkrátit pracovní týden.

Více >>

<http://www.civicbelarus.eu/wp-content/uploads/2015/04/Maz-500×324.jpg>


Minsk si nárokuje postavení regionálního diplomatického centra

Po sérii mezinárodních jednání ohledně Ukrajiny se běloruské Ministerstvo zahraničí rozhodlo, že upevní své postavení jako platformy k diplomatickým rozhovorům pro Evropu a Rusko, aniž by se ale přiklonilo k jedné ze stran. Tato pozice byla oznámena veřejnosti během konference pořádané běloruskými think-tanky „Minský dialog“, která se konala 26. až 28. března 2015.

Více >>

<http://www.civicbelarus.eu/wp-content/uploads/2015/04/dialog1.png>


Lotyšský prezident je připraven setkat se s Lukašenkem

Lotyšské Ministerstvo zahraničí se chystá pozvat Alexandra Lukašenka na nadcházející summit Východního partnerství, který proběhne v květnu 2015. Jde již o druhé pozvání Lukašenky k normálním vztahům s Evropou. První podobnou událostí byla návštěva Litvy na základě pozvání prezidentky Grybauskaité v roce 2009.

Více >>

<http://www.civicbelarus.eu/wp-content/uploads/2015/04/latvia-190×140.jpg>


Běloruský les bude Evropany přijímat bez víz

Kterýkoli zahraniční turista bude moci navštívit běloruský Bělověžský prales na 3 dny bez víza. V případě Běloruska se bude jednat o druhý experiment tohoto typu – první možnost bezvízového vjezdu dostali hokejoví fanoušci na Mistrovství světa v hokeji v roce 2014.

Více >>

<http://www.civicbelarus.eu/wp-content/uploads/2015/04/les-190×140.jpg>


Lukašenko a podnikatelé se dohodli na kompromisu

Běloruští podnikatelé, kteří nebyli spokojeni s inovacemi v rámci Celní unie <http://www.civicbelarus.eu/wp-content/plugins/newsletter/statistics/link.php?r=MjI7MTcxO2h0dHA6Ly93d3cuY2l2aWNiZWxhcnVzLmV1Lz9wPTE0Nzs%3D> , nakonec dosáhli svého, i když ne na vždy. Prezident Lukašenka se s nimi navíc osobně setkal. Společně se dohodli, že podnikatelé budou i nadále pracovat podle starých pravidel, a to až do roku 2016, ale zároveň nebudou Lukašenkovi dělat problémy během volební kampaně v roce 2015.

Více >>

<http://www.civicbelarus.eu/wp-content/uploads/2015/04/podnikatel-190×140.jpg>


newsletter<http://www.civicbelarus.eu/wp-content/plugins/newsletter/statistics/open.php?r=MjI7MTcx>