Strategická komunikace a život v Kosovu

Poslechněte si zajímavý podcast o politické situaci v Kosovu, prohledněte si momentky z naší veřejné debaty, nebo shlédněte zajímavý video vzkaz hostky našeho Networku žen. Po náročném týdnu najdete i tip na to, jak v Praze kulturně relaxovat.

O strategické komunikaci státu

Minulý týden jsme uspořádali veřejnou debatu Jak komunikovat nejen v čase války. Naši řečníci Matej Kandrík (ADAPT Institute), Khanh Ly Tranová (Ministerstvo obrany), Denisa Hejlová (Univerzita Karlova) a Pavel Havlíček (AMO) se zaměřili na klíčové aktéry strategické komunikace v České republice, zkušenosti z krizových situací během pandemie a války, ale i komunikaci mimo krize a zhodnotili to, jak stát komunikaci zvládá.

O tom, jak stát strategicky (ne)komunikuje si můžete přečíst ve článku Pavla Havlíčka pro Deník N

Q&A s Danuší Nerudovou

Na youtube kanálu AMO jsme zveřejnili Q&A s Danuší Nerudovou, která byla zatím poslední hostkou našeho Networku žen v české zahraniční politice. Kdo je jejím vzorem a co by poradila mladým ženám před vstupem do politiky? Podívejte se! 

Mladá demokracie: jak se žije v Kosovu? 

V centru Balkánského poloostrova ještě poměrně nedávno probíhal ozbrojený konflikt a za úplně klidnou oblast bychom ji pravděpodobně neoznačili ani dnes. Kosovo je jedna z nejmladších demokracií v Evropě. Jak se v ní žije? Proběhnou dříve další volby, nebo spíše ozbrojený konflikt? A které země Evropy Kosovo neuznaly a proč? Na to a mnohem více odpovídal analytik Petr Čermák v podcastu Stošestka. Poslouchejte zde.

Kulturní tip

Tentokrát máme tip na kulturně-architektonickou procházku. Jelení příkop na Pražském hradě je po dlouhé době opět otevřen pro veřejnost a nabízí se tak skvělá příležitost pro zajímavou procházku směr Nový Svět a Pražský hrad.

Věděli jste že v horní části příkopu se v době I. republiky chovali medvědi? Prezident Masaryk je dostal od legionářů ze Sibiře a Podkarpatské Rusi. Více například zde.