Středoevropský hospodářský růst, Porošenko rok prezidentem, evropský postoj k uprchlíkům

Společně s polským Instytutem Kościuszki a podporou Mezinárodního visegrádského fondu jsme uspořádali mezinárodní expertní konferenci Middle-Income Trap in V4 Countries? věnovanou tématuekonomického přibližování středoevropských zemí na úroveň západní EvropyPodívejte se na prezentaci Kryštofa Kruliše s doporučeními pro českou vládu ohledně podpory hospodářského rozvoje. Kruliš a slovenský analytik Vladimir Vaňo také poskytli rozhovor pro našeho mediálního partnera Roklen24. Prohlédněte si fotky z akce.

Kryštof Kruliš napsal briefing paper ke gold-platingu, tedy situaci, kdy si členský stát EU stanovuje vyšší závazky než ty, které plynou z práva EU. Zjistěte, ve kterých sektorech české ekonomiky státnastavil pro podnikatele vyšší zátěž, než si žádá evropské právo.

Michal Lebduška připravil komentář k prvnímu roku Petra Porošenka ve funkci ukrajinského prezidenta. Přečtěte si, proč by měla EU Ukrajinu mnohem jednoznačněji podporovat.

Jakub Kufčák se pro server České souvislosti zaměřil na jednání sněmovního Výboru pro obranu. Vkomentáři se dočtete, které politické strany jsou v parlamentu nejaktivnější.

Vít Dostál komentoval pro server Aktuálne.sk 30. výročí vzniku Schengenského prostoruPřečtěte si, jak podle něj může EU ovlivnit znovuzavedení hraničních kontrol.

Tomáš Jungwirth napsal pro Deník Referendum komentář o morální povinnosti evropských států přijímat uprchlíkyČtěte, jak jsou podle něj zaměňovány termíny spojené s azylovou politikou.

Kryštof Kruliš komentoval pro server České souvislosti zhoršující se ekonomickou situaci Řecka a neschopnost tamní vlády dostát svým mezinárodním závazkům. Zjistěte, jak může řecká krize ovlivnit českou ekonomiku.

Jakub Kufčák okomentoval pro Aktuálne.sk plán amerického ministerstva obrany rozmístit ve východní Evropě zbraně. V textu se dozvíte, proč pokládá rozhodnutí Pentagonu za správnou volbu.

Last minute nabídka: Hledáme spolupracovníky se zaměřením na USA a transatlantické vztahy nebo Blízký východ. Více informací naleznete zde.


Facebook AMO
Twitter AMO
You Tube AMO