Rošáda v evropské politice a Green Deal barometr

Předseda Evropské rady Charles Michel oznámil, že by se rád ucházel o místo europoslance v červnových volbách. V případě úspěchu by se jeho  nástupcem – vzhledem k maďarskému předsednictví Radě EU – stal premiér Viktor Orbán. Co by to pro členské státy EU znamenalo a měli bychom se tohoto scénáře obávat?  Odpovědi najdete v komentáři analytičky Pavlíny Janebové v článku pro Český rozhlas.

Jste expertem*kou na klima nebo EU? Chceme Váš názor!

Také v letošním roce spolupracujeme na mezinárodním výzkumu „European Green Deal Barometer,“ který koordinuje Institute for European Environmental Policy (IEEP). Tento každoroční průzkum sbírá názory expertů a expertek ohledně pokroku EU při implementaci jednotlivých částí Zelené dohody pro Evropu a toho, jaké politické trendy mohou tento proces brzdit nebo urychlovat. Letošní Barometr se zaměřuje na to, jak podle respondentů Zelenou dohodu pro Evropu ovlivní evropské volby v roce 2024 a mnoho dalšího. Vyplnění dotazníku nezabere více než 20 minut!

Jsme na Threads!

Nově nás najdete také na sociální síti Threads. Jaký obsah tam najdete? Mediální výstupy, analýzy a odborné papery našich analytiků*ček a mnoho dalších zajímavých příspěvků. Tak zůstaňte v obraze a sledujte nás!