Rok české evropské politiky: Jak jsme byli úspěšní?

Institut pro evropskou politiku EUROPEUM Vás srdečně zve na diskuzi na téma:

Rok české evropské politiky 
Jak jsme byli úspěšní?

Diskuze se bude konat v úterý, 8. prosince 2020, od 17:30 do 19:00 online na Facebooku Institutu pro evropskou politiku EUROPEUM. 

Končící rok 2020 byl především ve znamení boje s pandemií COVID-19, která z velké části zabrala mediální prostor. Na úrovni Evropské unie se však řešila řada dalších důležitých otázek. V první řadě byla ustanovena nová Evropská komise v čele s Ursulou von der Leyenovou.  Dále se v zásadě podařilo dosáhnout dohody mezi vedoucími představiteli členských států Evropské unie o novém dlouhodobém rozpočtu na období 2021 – 2027.  A to i přes probíhající blokaci přijetí rozpočtu ze strany Maďarska a Polska kvůli podmínce dodržování principů právního státu. Dále Evropská komise představila nový Evropský pakt o migraci a azylu a došlo také k přijetí nových klimatických závazků. Jaká byla role České republiky v těchto klíčových otázkách na evropské úrovni v roce 2020?

Byli jsme úspěšní v prosazování našich zájmů v Evropské unii? Jak vypadala česká evropská politika v roce 2020? Ve kterých tématech jsme zaznamenali největší úspěchy? A naopak, ve kterých oblastech jsme nebyli zcela úspěšní? Co by bylo dobré zlepšit do budoucna, abychom byli ještě více vidět na evropské úrovni?
Na tyto a další otázky Vám odpoví:

Ondřej Benešík, předseda, Výbor pro evropské záležitosti Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR (TBC)

Irah Kučerová, akademička, Institut politologických studií, Fakulta sociálních věd UK

Kateřina Šafaříková, novinářka, Respekt

Moderátor: Vít Havelka, výzkumný pracovník, Institut pro evropskou politiku EUROPEUM

 Pro více informací navštivte tuto facebookovou událost.

Ke sledování není nutné mít profil na Facebooku. Diváci se budou moci do debaty zapojit a pokládat své dotazy přímo během diskuze pomocí komentářů pod videem. Zároveň můžete tlačítkem “To se mi líbí” vybírat z daných otázek ty, které by měly zaznít jako první.

 S veškerými dotazy nás můžete kontaktovat na adrese europeum@europeum.org.