Registrujte se k účasti na letošní konferenci Forum 2000 „Nespokojená demokracie“

Od 1. srpna 2014 se můžete registrovat k účasti na 18. výroční konferenci Forum 2000 s názvem „Nespokojená demokracie: čtvrt století od železné opony a Tchien-an-menu“, která se uskuteční 12.–14. října 2014 v Praze a 15. října bude pokračovat v dalších 11 středoevropských městech. Registrace je možná pouze prostřednictvím online registračního systému do 30. září 2014, nebo do vyčerpání kapacity.

Registrace na konferenci je nezbytná v případě zájmu o účast na diskusích, které se konají v pražském paláci Žofín, a na akcích, které jsou v programu uvedené jako „pouze pro zvané“. Ostatní konferenční program odehrávající se na jiných místech v Praze a v dalších městech je otevřen veřejnosti bez nutnosti registrace. Více informací spolu s odkazem na registrační systém naleznete zde.

Letošní konference Forum 2000 nabídne kritickou reflexi období demokratických transformací uplynulých 20–30 let a zamyšlení nad aktuálním stavem demokracie a nad jejími výhledy do budoucna napříč regiony, tématy i generacemi.

Mezi potvrzenými účastníky konference jsou bývalý španělský předseda vlády José María Aznar, palestinský ekonom a bývalý předseda vlády Salám Fajád, český vědec Ivan M. Havel, čínský disident a prezident Initiatives for China Jang Ťien-li, francouzská novinářka a bývalá šéfredaktorka Le Monde Sylvie Kauffmann, francouzský politolog a profesor na Sciences Po Gilles Kepel, starosta Caracasu Antonio Ledezma, bývalý americký velvyslanec v Rusku a profesor politologie na Stanford University Michael McFaul a kubánský aktivista a ředitel Estado de SATS Antonio Rodiles.

Konference Forum 2000 je tradičně otevřená pro veřejnost zdarma a v loňském roce se jí zúčastnilo více než 4 000 pozorovatelů, mezi nimi zástupci vlád, akademici, představitelé občanské společnosti, podnikatelé a studenti z celého světa.

Část jednání konference bude možné sledovat v přímém přenosu na našich webových stránkách v sekci Videa či na YouTube. Aktuální informace z příprav a online reportáž z průběhu celé konference #Forum2000 najdete na FacebookuTwitteruGoogle+. Budeme rádi, pokud zde s námi budete sdílet své dojmy a názory.

Více informací o letošní konferenci naleznete zde.