Analýzy, papery a podzimní studentský program AMO

Vztahy EU s vybranými vnějšími partnery z perspektivy ČR

V pátek 28. června 2019 se v Lichtenštejnském paláci uskutečnil další kulatý stůl Národního konventu o Evropské unii, tentokrát na téma: Vztah EU s vybranými vnějšími partnery (zejména USA, Čína a Írán) z perspektivy ČR. O tématu debatovali zástupci státní správy, vzdělávacího sektoru, podnikatelské sféry, sociální partneři a další pozvaní hosté. Odborným garantem kulatého stolu byla Asociace pro mezinárodní otázky (AMO).

EU Elections 2019: What do the Central European Political Parties stand for?

Při příležitosti voleb do Evropského parlamentu vydává Asociace pro mezinárodní otázky (AMO) briefing paper shrnující postoje politických stran v České republice, na Slovensku, v Maďarsku, Polsku a Rakousku k zásadním tématům, která rezonují Evropskou unií.

Finding hope in panic

Climate change is finally fuelling public action and making headlines. From school strikes to the Green New Deal, politicians are being forced to sit up and react. Greens and environmentalists should welcome this energy. Regardless of whether it translates into votes, new movements are vital allies in the struggle for a sustainable societal transformation. Read here the article from Tomáš Jungwirth.

What Do Central and Eastern European Countries Want from China? Assessing 16+1 and Its Future

Tento briefing paper shrnuje pohledy a komentáře účastníků prvního setkání platformy CHOICE (China Observers in Central and Eastern Europe), která se konala v Praze v listopadu 2018.

Zapoj se do podzimního studentského programu Mezinárodní bezpečnost a současné výzvy pro NATO

Zajímá tě současný bezpečnostní vývoj v Česku i ve světe? Chceš se dozvědět, co jsou hlavní body současné strategie NATO? Chceš představit svůj pohled na bezpečnost i budoucnost NATO odborníkům a českým decision-makerům? Vidíš svou budoucnost v oblasti bezpečnostní politiky? Přihlas se do našeho podzimního programu Mezinárodní bezpečnost a současné výzvy pro NATO.

Výzva pro studenty a studentky středních a vysokých škol ve věku 17-23 let.

Pošlete do 25. srpna 2019 své údaje (jméno, příjmení, datum narození, město bydliště a název školy) spolu se stručnou odpovědí na otázku, proč se chcete programu zúčastnit, na adresu karolina.lahucka@amo.cz. Do předmětu vložte „Přihláška NATO“.