ČR v EU; Tchaj-wan; digitální agenda a hladké fungování vnitřního trhu

AMO vydala briefing paper Víta Dostála, který se věnuje nové koncepci působení České republiky v Evropské uniiPřečtěte si, jestli české priority korespondují či nekorespondují s pracovním programem Evropské komise na rok 2015.

Kryštof Kruliš připravil doproučení  pro Národní konvent o Evropské unii, která se zabývajíjednotným digitálním trhemPřečtěte si, proč radí vládě, že digitální agendu by měl řešit jeden úřad.

AMO zve na expertní kulatý stůl na téma ekonomické spolupráce mezi Tchaj-wanem a EU. V uplynulém roce prošla česká exportní politika ve východní Asii řadou změn. Důraz byl kladen na spolupráci s Čínou, Jižní Koreou nebo Japonskem a tradičně dobré vztahy s Tchaj-wanem stagnovaly, a to přesto, že tchaj-wanské společnosti patří k nejvyýznamnějším investorům v České republice. Akce se uskuteční v pondělí 8. června od 16:00 v prostorách CERGE-EI v Praze. Více informací naleznete zde.

AMO vydala conference report Kryštofa Kruliše z mezinárodního expertního workshopu v Bratislavě zaměřeného na hladké fungování vnitřního trhu mezi zeměmi Visegrádské skupiny.Můžete se dozvědět, jaké překážky by měly podle expertů středoevropské vlády ještě překonat na cestě ke skutečně jednotnému trhu. Workshop byl součástí projektu podpořeného Mezinárodním visegrádským fondem.

Vít Dostál komentoval na AMO blogu vítězství Andrzeje Dudy v polských prezidentských volbáchČtěte, co toto vítězství znamená pro stabilitu polského politického systému.

Kryštof Kruliš v rozhovoru pro Český rozhlas Plus hovořil o dopadech britských parlamentních voleb na vztahy Londýna k Evropské uniiPoslechněte si, jak vítězství Davida Camerona může oslabit evropský projekt.

Tomáš Jungwirth se na AMO blogu vyjádřil k aktuálnímu skandálu okolo makedonského premiéra Nikoly GruevskéhoČtěte, jak by se měla ke krizi postavit Evropská unie.

Michal Lebduška pro Demokratický střed komentoval současnou pozici ukrajinských oligarchů.Přečtěte si, jak se může postavit kyjevská vláda korupci v nejvyšších patrech ukrajinské společnosti.


Facebook AMO
Twitter AMO
You Tube AMO