Pozvánky pro všechny přátelé Tibetu

Pojďte s námi s tibetskou vlajkou na Sněžku!

Senátor a předseda senátní Skupiny přátel Tibetu Přemysl Rabas, krkonošské informační centrum Veselý výlet a náš spolek vás společně zveme na tradiční výstup na Sněžku!

V sobotu 11. března 2023 v poledne se sejdeme v Peci pod Sněžkou u infocentra Veselý výlet a společně odtud vystoupáme po trase přes Růžohorky a Růžovou horu na vrchol Sněžky, kam dojdeme kolem 15. hodiny. Kdo si netroufne na výstup, může svou tibetskou vlajku vyvézt lanovkou.

Na prošlapané trase k vrcholu bude nejspíš hodně sněhu, dobré boty jsou nutností, nesmeky doporučujeme Ve vrcholové části musíme počítat i se silným větrem a mrazem. Výstup na Sněžku je každý rok krásným zážitkem a to bez ohledu na počasí, budeme moc rádi, když se k nám přidáte. A vlajku s sebou! 

Rozhovor: Nejdůležitější je mezinárodní podpora, tvrdí tibetští exiloví poslanci v rozhovoru s Davidem Gardašem z projektu Sinopsis.

Ne, Tibet nikdy nebyl součástí Číny! 

Připojte se k nám 10.března od 17 hodin před čínskou ambasádou a vyjádřete s námi nesouhlas s porušováním lidských práv v Tibetu! Připojte se k FB události a pomozte nám ji sdílet. Událost pořádá spolek Lungta. Děkujeme.

Podcast: Co se stane, když se Čína snaží zastrašovat a ovlivňovat evropské demokracie tím, že se snaží zabránit pokojným protestům proti Komunistické straně Číny. 

Oslavte příchod roku vodního Zajíce tradičně! 

Oslavy v himálajském centru Potala budou probíhat celý týden a to od 14. 2. do 19. 2.2023. Programem budou provázet tibetští mniši tradice  Gelug Geše Lozang Zöpa, specialista na techniky tibetské hlasové jógy a alikvótní zpěv, mnich Sanggjä a laický buddhista Lozang Taši. Všechny akce budou tlumočeny do češtiny. Více informací naleznete na www.potala.cz

Oslava Losaru v Tibet Open House

S radostí sdílíme také pozvánku na letošní Losar vodního Zajíce tradičně v Tibet Open House 25. února od 14.00. Více info a program na http://www.losar.cz/

Tibetské blahopřání pro Petra Pavla

Místopředsedkyně tibetského exilového parlamentu Dolma Tsering Teykhang nově zvolenému prezidentovi napsala: “Jménem tibetského exilového parlamentu a celé tibetské komunity Vám srdečně blahopřeji k vítězství v prezidentských volbách. Jsem si jistá, že celoživotní přátelství Jeho Svatosti Velkého 14. dalajlamy a bývalého prezidenta Václava Havla Tibet a Českou republiku velmi sblížilo. Doufám, že pod Vaším prezidentstvím bude Česká republika pokračovat v odkazu a tradici Václava Havla tím, že bude prosazovat hodnoty lidských práv, pravdy a důstojnosti. Jsme České republice vděčni za její dlouholeté přátelství a solidaritu pro Tibet. Přeji vám mnoho úspěchů při naplňování tužeb lidu České republiky.”