Pozvánky pro všechny přátelé Tibetu

Cesta vpřed k míru a stabilitě v Asii a ve světě: Dalajlámova vize!

Minulý týden jsme pořádali diskusní panel při konferenci Mezinárodní aliance pro svobodu náboženství nebo přesvědčení pořádané Ministerstvem zahraničních věcí České republiky. V panelu s názvem  “Cesta vpřed k míru a stabilitě v Asii a ve světě: Dalajlámova vize!” diskutovali významní zahraniční hosté: prezidentka International Campaign for Tibet Tencho Gyatso, zvláštní vyslankyně Nizozemského království pro svobodu náboženského vyznání a přesvědčení Bea ten Tusscher, náměstkyně ministra USA pro civilní bezpečnost, demokracii a lidská práva a zvláštní koordinátorka pro otázky Tibetu Uzra Zeya a zástupce Jeho Svatosti dalajlamy v Mongolsku, Rusku a Společenství nezávislých států Telo Tulku Rinpočhe. Tento panel coby doplňující program ministerské konference upozornil na problémy náboženské svobody v Tibetu a také na potenciál, který má tibetský buddhismus pro mír ve světě. Více z programu naleznete na našem webu.

Kniha Dalajlama a Havel je po čtyřech letech na pultech

Poslední měsíce jsme se věnovali především dokončení knihy o přátelství mezi Václavem Havlem a 14.dalajlamou. Práce na ní trvala bezmála 4 roky a stojí za ní více než sto lidí. Kniha před pár dny vyšla a je díky široké distribuční síti Albatros Media k mání na mnoha místech a na internetu. S napětím očekáváme zpětnou vazbu našich čtenářů a také s radostí předáváme knihy našim podporovatelům z kampaně na HitHitu.

Pozvánka: Beseda s autory knihy Dalajlama a Havel

Rádi bychom vás pozvali na třetí a letos poslední setkání s knihou. Tentokrát se bude konat 13.12 od 18:00 ve Sněmovní 7 v Praze na Malé Straně. Těšit se můžete na besedu s autory v neformální předvánoční atmosféře. Knihu bude možné si na místě vyzvednout nebo i zakoupit za zaváděcí cenu 600,-. Zakoupením knihy přispíváte na činnost spolku Češi Tibet podporují.

15. ročník Festivalu tibetských filmů a filmů o Tibetu

Rádi bychom vás také pozvali na Festival tibetských filmů a filmů o Tibetu, který pořádá Himálajské centrum Potala ve Světozoru. 
PROGRAM
11.12. od 20:15 hod. Lhamo a Skalbe (https://fb.me/e/4HBU5B9Oq
12.12. od 18:15 hod. Prase, kuře a pytel rýže (https://fb.me/e/1cD3gm4x8)
12.12. od 18:15 hod. Pouť za Kálačakrou (https://fb.me/e/1F3gNo9ri)
12.12. od 20:15 hod. Balonek (https://fb.me/e/2XS0vtDrx)
13.12. od 18:15 hod. Příští strážce (https://fb.me/e/1pzd6LRKQ)
13.12. od 20:15 hod. Thugdam: Mezi světy (https://fb.me/e/1ELGCc84M)

Promítání proběhne v kině Světozor v malém sále, proto si nezapomeňte včas rezervovat vstupenky (online nebo na pokladně kina). Kapacita je omezená. Všechny filmy mají české titulky.Více informací naleznete na FB Potaly.