Pozvánky na březen – měsíc Tibetu

Vážení přátelé Tibetu, Losar Tashi Delek!
Dovolte nám, abychom Vám společně s International Campaign for Tibet popřáli šťastný nový rok dřevěného draka! 

Výstava Chungpo Tseringa v Tibet Open House in memoriam

Ještě do úterý 20.2.2024 máte možnost shlédnout výjimečnou výstavu tibetského umělce a významného aktivisty Chungpo Tseringa. Chungpo žil posledních pět let v České republice a působil v Tibet Open House coby ředitel. V posledním roce stvořil díla, která můžete nyní v Tibet Open House vidět. Bohužel, své vernisáže se ale nedožil, v lednu letošního roku po dlouhé nemoci zemřel. Odešel inspirativní a houževnatý muž nevšedního nadání. Se zármutkem vzpomínáme a neztrácíme víru, že se brzy znovu coby buddhista a Tibeťan zrodí mezi námi.

ROZHOVOR: Poslechněte si rozhovor na radiu Proglas s Kateřinou Procházkovou a Zuzanou Ondomišiovou o knize Dalajlama a Havel zde. Doporučujeme a přejeme příjemný poslech.

Promítání filmu: Příští strážce 

Městská knihovna v Lokti uvede film Příští strážce spolu s debatou s přední českou tibetanistkou Zuzanou Ondomišiovou. Doporučujeme!

Tradiční výstup s tibetskou vlajkou na Sněžku!

Jako každý rok tak i letos se chystáme spolu se skupinou Veselý výlet a senátorem Přemyslem Rabasem na tradiční výstup na Sněžku. Je to skvělá příležitost s potkat, vzít rodinu na výlet, užít si přírodu a upozornit na situaci v Tibetu. Všechno ale závisí na počasí, sledujte, prosím, proto předpověď, než vyrazíte na výstup s dětmi. Na každý pád doporučujeme trekingové hole a nesmeky. Vlajku s sebou! Vyrážíme ze stanice lanovky Růžohorky 9.3.2024 v dopoledních hodinách, pro přesný čas sledujte náš Facebook!

Zúčastněte se s námi demonstrace před Čínskou ambasádou

Jako každý rok se potkáme 10. března u příležitosti tibetského povstání před Čínskou ambasádou v Praze! Přijďte vyjádřit svůj postoj, poslechnout si zástupce organizací, které problematiku Tibetu sledují a aktivně se zapojují do boje proti útlaku Tibeťanů i snahy čínského režimu o likvidaci tibetské kultury! Setkání tradičně organizuje o.s. Lungta. Čím víc nás bude, tím víc bude slyšet náš hlas pro TIBET! 

Tibetský lékař v Potale

 7. – 10. 3. navštíví Himálajské centrum tibetský lékař Čhangčhub Zöpa, mnich tradice Gelug. Program bude upřesněn. Zájemci o tradiční tibetskou diagnostiku se mohou předem registrovat na potala@potala.cz.

Festival ProTibet 2024

S radostí sdílíme pozvánku na již 23. ročník Festivalu ProTibet v Ostravě! Můžete se těšit na filmy, diskuze, besedy a velmi zajímavé hosty, které připravila organizace Most pro Tibet. Budeme tam i my s naší knihou a těšíme se na shledanou s vámi!