Pozvánka: Víceletý finanční rámec v době (po) koronaviru

Diskuze se bude konat ve středu 3. června 2020 od 17:00 do 18:00 online na facebooku Institutu pro evropskou politiku EUROPEUM.

V květnu 2018 představila Evropská komise návrh víceletého finančního rámce na období 2021–2027, který měl reagovat na výzvy, kterým musí Evropská unie čelit. Na počátku roku 2020 však přišla nová výzva v podobě výskytu koronaviru v Evropě, ovlivňující chod evropské ekonomiky i celé společnosti. Proto přišla Komise s novým návrhem, který má tuto bezprecedentní situaci reflektovat.

Jaké změny nový návrh obsahuje? Jak bude EU rozpočet financovat a na jaké kapitoly finance půjdou? Změní se rozdělení na čisté plátce a příjemce? Jak se k novému návrhu staví jednotlivé členské státy a co na to Česko? V debatě všechny otázky rádi zodpovíme. Dotazy můžete psát již nyní na náš email nebo během diskuze do komentářů u živého vysílání.

Pozvání přijali:

  • Michal Částek, ředitel odboru Záležitosti EU, Ministerstvo financí ČR
  • Lubor Lacina, Ústav financí, Mendelova univerzita v Brně
  • Pavlína Žáková, European Semester Officer, Zastoupení Evropské komise v ČR
  • Moderace: Vít Havelka, Institut pro evropskou politiku EUROPEUM 

 Pro více informací navštivte facebookovou událost.
Ke sledování není nutné mít profil na Facebooku. Diváci se budou moci do debaty zapojit a pokládat své dotazy přímo během diskuze pomocí komentářů pod videem. Zároveň můžete tlačítkem “To se mi líbí” vybírat z daných otázek ty, které by měly zaznít jako první.