Pozvánka na veřejnou akci


Vážení přátelé,


dovolujeme si vás pozvat na diskuzi s běloruskými hosty, která se bude týkat soudů s účastníky loňských povolebních protestů. Představíme vám krátký, několikaminutový film o těchto soudech, ve kterých už bylo odsouzeno 35 osob, někteří z nich podmínečně, většina na 2-4 roky. Po filmu bude následovat diskuze, které se zúčastní:


Nasťa Palažanka – aktivistka Mladého Frontu, odsouzena na rok podmínečně,

Andrej Dmitrijev – vedoucí volebního štábu Vladimira Nekljaeva, odsouzen na dva roky podmínečně,

Jelena Tonkačeva – ředitelka Centra právní transformace, právnička, která sledovala soudy,

Daša Korsak – manželka Aljaksandra Atroščanka, tiskového mluvčího kandidáta Andreje Sannikova. Aljaksandr Atroščanko byl odsouzen na 4 roky zpřísněného vězení.

Ales Michalevič – bývalý kandidát na prezidenta, z Běloruska odjel před soudem a získal politický azyl v ČR


Diskuze proběhne v úterý 31. května od 17.30 v prostorách Občanského Běloruska a AMO (Žitná 27, Praha 1) a bude simultánně tlumočena do češtiny.


Po skončení diskuze vás zveme na neformální posezení s našimi hosty do restaurace Therapy (Školská 30, Praha 1), přibližně od 19.00.


Prosím potvrďte nám váš zájem o účast na diskuzi a/nebo následném posezení na adresu info@civicbelarus.eu.


Při této příležitosti si dovolujeme připomenout, že Občanské Bělorusko zahájilo veřejnou sbírku na podporu politických vězňů a jejich rodin a také na podporu dalších obětí politických represí v Bělorusku. Informace o sbírce naleznete na adrese: www.civicbelarus.eu.


Přílohy