Pozvánka na výstavu „Odpor bez cenzury“ věnovanou protestům ve Venezuele

Nadace Forum 2000 a Langhans – Centrum Člověka v tísni vás zvou na vernisáž výstavy s názvem „Odpor bez cenzury“, která se koná v úterý 3. června 2014 v 19.00 v Centru Člověka v tísni, Vodičkova 37, Praha 1.

Expozice je věnována současným protestům ve Venezuele a přibližuje události z pohledu studentů a fotografů, kteří se aktivně účastní demonstrací po celé zemi. Nepokoje, které začaly v polovině února 2014, si dosud vyžádaly desítky obětí a tisíce lidí byly zadrženy. Jediným necenzurovaným prostředkem komunikace jsou nyní pro demonstranty ve Venezuele sociální sítě. Výstava se proto zaměřuje právě na tento aspekt a prostřednictvím fotografií zachycuje pohledy jednotlivých protestujících na dění v zemi.

Vernisáž proběhne v anglickém a českém jazyce. Tlumočení bude zajištěno.

Fotografie budou vystaveny v Centru Člověka v tísni do 30. června 2014. Doprovodný program výstavy zahrnuje krátké dokumentární filmy z protestů a také komentované prohlídky během každoroční Pražské muzejní noci, která se koná 14. června 2014 od 19.00 do 1.00 následujícího dne.

Akce je součástí projektu Nadace Forum 2000 Demokratická solidarita, který sdružuje demokraty, lidskoprávní aktivisty, disidenty, nezávislé novináře a blogery z Latinské Ameriky a poskytuje jim tak prostor k pravidelné výměně informací a zkušeností. Podporuje nenásilný přechod k demokracii a posilování demokratických mechanismů a základních svobod.