Pozvánka na prosincové akce Centra Člověka v tísni v Langhansu

I v prosinci bude Centru Člověka v tísni – Langhans živo, připravili jsme pro vás několik zajímavých dokumentárních filmů a diskusí, například o krizi tištěných médií či o sexuálním násilí v armádě.

Kromě pestrého programu jsme pro vás v kavárně přichystali také speciální zimní nabídku nápojů – přijďte se v předvánočním shonu zahřát poctivým svařákem nebo horkým moštem s rumem.


Během prosince můžete v Centru zakoupit také kozu, krávu, kuřata, šicí stroj a další Skutečné dárky pro vaše blízké. Prodej dárkových certifikátů bude otevřen od 5. do 23.12. denně mezi 12 a 20 h. Každého, kdo si v Centru koupí Skutečný dárek, pozveme zdarma na kafe, které tu připravujeme z fair trade kávy Mama Coffee!

Čt 29. 11. / 19.00

Patří noviny do sběru? aneb Budoucnost mediální krajiny

Diskuse se zúčastní Dalibor Balšínek, šéfredaktor Lidových novin, Jakub Unger, spoluautor a obsahový ředitel Aktuálně.cz, a Adéla Pittsová, publisher časopisu Respekt a Bel Mondo. Online rozhovor poskytne Roy Greenslade, mediální analytik britského deníku The Guardian.

Projekce: Page One – Inside The New York Times (Andrew Rossi, USA, 2011, 88 min, anglicky se slovenskými titulky). Dokument ukazuje, jak se největší metropolitní deník v USA snaží vyrovnat s krizí tištěných médií.


Po 3. 12. / 19.00

Barmské ženy mají kuráž!

O čem sní barmské ženy, jak jsou dodržována jejich práva a jak se zapojují do dění v Barmě? Hostem diskuse bude barmská aktivistka Julia Marip z organizace Kachin Women’s Association Thailand.

Projekce: This is My Witness (Ed Kucerak, 2010, Canada, 26 min). Diskuse i film v anglickém jazyce.

Čt 6. 12. / 19.00

Bez ztráty paměti: Večer věnovaný vzpomínce na Milana Maryšku

Na Milana Maryšku, významného dokumentaristu a spoluzakladatele společnosti Člověk v tísni, od jehož smrti letos v prosinci uplyne 10 let, budou vzpomínat jeho přátelé a kolegové.

Projekce: Ztráta paměti 2 (Milan Maryška, 2000, 60 min), Obrazy, slova a svědomí (Petr Jančárek, 2005, 57 min).

Po 10. 12. / 19.00

Den lidských práv

Projekce dokumentárního filmu Spravedlnost na prodej (Justice for Sale, Femke Ilse van Velzen, Nizozemí, 2011, 96 min). Dokument sleduje pochybný proces u konžského vojenského soudu, před kterým stojí člověk obviněný ze znásilnění. Navzdory všem důkazům o křivém obvinění je odsouzen k 10 letům vězení.

Po filmu následuje diskuse s odborníky.

Čt 13. 12. / 19.00

Něžná armáda

Jak se pracuje ženám v armádě, jak se k nim chovají jejich kolegové a jak je možné předcházet sexuálnímu obtěžování a šikaně? Diskuse se zúčastní psycholog Vojenské policie Marek Novýkoordinátorka problematiky rovných příležitostí v resortu Ministerstva obrany Bronislava Jonitová a vojačka s dlouholetou praxí v armádě ČR.

Projekce: Neviditelná válka (The Invisible War, Kirby Dick, USA, 2012, 93 min, anglicky s českými titulky), dokument o obětech sexuálních útoků v americké armádě.

Vstupné 50 Kč. Pro členy Klubu přátel a Skutečné pomoci vstup zdarma.

Výstava:

NO COMMENT – výstava českých a slovenských karikatur soutěže Novinářská cena 2011

2. 11. – 21. 12. 2012 / pondělí – sobota / 12:00 – 20:00 / vstup zdarma